Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írjak mindent amit a tanár a...

Írjak mindent amit a tanár a táblára ír, vagy ne írjam amit nem muszáj, és inkább figyeljek a magyarázatra?

Figyelt kérdés
Még 3 éve azt mondta az ofőnk, hogy mindent írjunk. Azóta úgy emlékszem több helyen is olvastam, hogy írjunk mindent. Viszont most olvastam valahol, hogy inkább ne jegyzeteljünk, úgyis benne van a könyvben, inkább figyeljünk.

ma 18:34
A kérdező szavazást indított:
Írj le mindent!
Ne írd le amit nem muszáj, inkább figyelj!
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
A tanár azt írja fel a táblára, ami fontos. Ami nem az, azt már alapból úgyse fogja felírni, ne hagyj ki belőle még többet.
ma 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 D-Mano ***** válasza:

Ez egy nagyon attól függ dolog/ nagyon tanárfüggő dolog.

Nekem egy tanárom sem írt le mindent a táblára, amit mondott, csak ábrákat, képleteket, neveket, évszámokat, ilyesmiket írtak a táblára.

Amit írni kellett füzetbe, azt minden tanárom lediktálta, tehát írásban követhető gyorsasággal mondta el. A bővebb kifejtésre, magyarázatokra meg elég volt odafigyelni. A lediktált jegyzet bőven elég volt, még tankönyvet sem kellett használni mellé.

Mondjuk, nekem mázlim volt, szinte csak kiváló és jófej tanáraim voltak.

Azt kell megtudni/kitapasztalni, hogy adott tanár mit, hogyan kér számon. Van, aki mint az én tanáraim, szépen lediktál mindent, amit számon fog kérni. Van, aki csak magyaráz normál beszédtempóban, te meg írj le belőle, amit tudsz. De mivel nyilván követhetetlenül gyorsan magyaráz, ezért ki kell tapasztalnod, mennyit érdemes leírni belőle (pl. csak a lényeget, csak a kulcsmondatokat stb.) és ki kell tapasztalni, hogy a többit, amit nem sikerült leírnod, honnan tanuld meg: tankönyvből, könyvtári könyvből, internetes tananyagból, egy ügyesebben jegyzetelő osztálytársad füzetéből stb...

Meg van az a tanár is, aki mindent leír a táblára, és elvárja, hogy másold le. Jó esetben csak abból feleltet, rossz esetben elvárja, hogy a tankönyvből is tanulj hozzá.

Legrosszabb eset: vannak olyan tanárok, akik elvárják, hogy olyat is tudj felelésnél/ dolgozatban, ami benne sincs a tananyagban.

Szóval, összefoglalva: ezt tanáronként külön-külön egyesével ki kell tapasztalni.

ma 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!