Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tudományos számológépet...

Milyen tudományos számológépet vegyek? Olyan tanfolyamra járok, ahol nagy számokkal dolgozunk. Részletezem a kérdést a leírásban.

Figyelt kérdés

A számológépem csak a megoldásnál ír vesszőket az ezres, milliós, stb.. számjegyek elé. Amikor beírok egy számot, akkor nem pl. 2,000,000-t ír, hanem 2000000-t. Így könnyen belezavarodok, pediggyorsan kéne ezekkel a számokkal dolgoznom, nincs idő átváltogatni vagy ellenőrizgetni. Tizedesnél pontot használ.

Hivatalosan tudományos számológépet kell használnunk, de nem dolgozunk túl összetett műveletekkel. Programozható számológépet nem használhatunk, nem is futja rá. Inkább sok, nagy számmal és gyorsan dolgozunk.

Nekem sokat segítene ha jelezné valamilyen módon hogy ezernél, milliónál, stb... járok.

Minderre nincs nagy keretem. Minél olcsóbban szeretném megoldani.

Mellékesen annak is örülnék (ez kevésbé fontos) ha minél hosszabban látnám amit beírtam. pl. ha egy hosszú műveletet beírok, akkor átlássam a 4 összeadást, 3 szorzást, zárójeleket, stb... Gyorsan át tudjam nézni és bele tudjak javítani. Nincs mindig idő a vizsgákon egyesével végezni a részműveleteket.

Előre is köszönöm a segítséget.



#számológép #Okos számológép
ma 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A zsebszámológépek jellemzően 10 számjegyet jeleznek ki (de ennél jellemzően 2 nagyságrendel pontosabb a belső számolás)

De át lehet hogy: 2,0345E6 = 2'034'500 ha így kényelmesebb. Ezt mindegyik tudományos tudja.

ma 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4 soros pontmátrix kijelzős számológépet vegyél mint pl a Sharp EL-W506T
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!