Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor számít iskolaérettnek...

Mikor számít iskolaérettnek egy 6-7 éves gyermek? Milyen indokkal tarthatják vissza az óvódában évvesztesként ha mondjuk augusztusi születésű?

Figyelt kérdés
szept. 9. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők javasolják az adott gyermek megfigyelt fejlődési szintje alapján, hogy a gyermeket iskolaérettnek tekintik-e, vagy inkább javasolnak még egy év óvodát. Ugyan lehet hivatalos iskolaérettségi vizsgálatot kérni, én azt tanácsolom, hogy az óvóvők javaslatát legjobb elfogadni és szükség szerint kérvényezni az óvodában maradást. Értenek annyira a szakmájukhoz, hogy tudják, mi a legjobb a gyereknek. Ha túl korán kerül iskolába, sok-sok frusztráció és kudarcélmény érheti, ami egy egész életére kihathat.
szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém pl nem tudott rajzolni. Az 5 éves státuszon majdnem infarktust kapott a védőnő az emberrajzától, felsikoltott, hogy úristen, anyuka, ez a gyerek nem mehet iskolába!!! :D

A rajzkészsége amúgy lófact se fejlődött az elmúlt 6 évben, de megtanult írni-olvasni, és ha nem lenne a rajz meg a technikaóra, még jeles bizije is lehetne. :))))

szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mára már talán tényleg jobb a helyzet, de 30 évvel ezelőtt saját esetemben voltak gondok. Diszlexiás voltam, ezt nem tudták így megmondani, diliiskolába akart küldeni óvónő vagy évvesztesként is visszatartott volna, anyum harcolt ellene, egy nagyon jó tanárnőt talált valahol, a tanárnő igazgatói engedélyt sipákolt ki rám, az óvónő forrt a méregtől, normális iskolába kerültem, kikezelték a diszlexiámat potom 2 év alatt, a helyesírásom tökéletes, még üzleti nyelvtant is tanultam, könyvkritikus is lettem. Szerettem az óvónőmet és törést okozott bennem a végső viselkedése, gyerekként teljesen értettem. Egészen kamaszkoromig köszönés helyett csúnyán néztem rá, felismert amúgy.

Illetve egyik keresztfiamat kinézte az óvónője, hülyének tartotta, nem védte meg másoktól, nem szólt semmiről, 2 éven át frusztrált volt a gyerek. Átkerült másik oviba úgy, hogy az öccsének most kellett mennie és kapóra jött a helyzet. Ja: az öccsét már konkrétan nem is vállalta a mocsok. Az új oviban 1 hét alatt kicserélődött a gyerek és az ottani óvónő imádja. Úgyhogy valójában nem kell szentbeszédnek venni az óvónők szavait mára sem.

szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3+

Illetve felnőttként tűnt fel, hogy talán enyhén spektrumzavaros vagyok. Azt bezzeg nem tudta, de csak diszlexia miatt kikiáltott fogyatékosnak.

szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!