Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez esetben mitévő legyek?

Ez esetben mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történet ott kezdődik, hogy esti tagozatra járok, mint végzős. Körülbelül tavaly előttig voltam biztos benne, hogy biológia szakra szeretnék egyetemre menni, míg nem történt a családomban egy olyan dolog, amely miatt elhatároztam, hogy a biosz helyett inkább az orvosit választanám. Biológiát 9 - 10.-ben tanultam, kémiát csak 9-ben, viszont olvastam, hogy csak akkor lehet egy tantárgyból érettségit tenni, ha azt minimum 2 éven keresztül tanulta a diák az adott iskolában. Orvosira nincs választás, kötelező a biológia emelt és kémia v. fizika emelt. Előbbi megvan, utóbbi tulajdonképpen csak egy év; és nem tudom, mitévő legyek.


Tudna valaki segíteni esetleg?



szept. 9. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rátanulás, osztályozó és emelt érettségi?
szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1, A rátanulással nincs gáz, csak az osztályozóvizsga alig egy hónapra van elvileg...
szept. 9. 21:01
 3/4 A kérdező kommentje:

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (1) bekezdése alapján érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettség bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja. A kétszintű érettségi vizsga bevezetésével megszűnt az a feltétel, hogy a tanuló csak akkor jelentkezhet érettségi vizsgára, ha legalább két évig, heti két órában tanulta az adott tantárgyat. Tehát a tanuló akár olyan vizsgatárgyból is jelentkezhet érettségi vizsgára, amelyet (ha az iskola helyi tantervében ezt így határozza meg) egy évig, heti egy órában tanult. További lehetőség az is, hogy az érettségi vizsgára jelentkező – függetlenül attól, milyen szintű érettségi vizsgára készült fel – szabadon választhatja meg a vizsga szintjét azon vizsgatárgyak esetében, amelyekből közép- és emelt szinten is lehet vizsgát tenni.


Lehet, hogy nem értem. 😅

szept. 9. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A) Legyen meg az érettségi bizid, majd jelentkezz érettségizni utána kémiából.


B) Fizikát meddig tanultad? az is járható út lenne, kémiát meg nyáron pótold

szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!