Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Klebelsberg Kuno ösztöndíjat...

A Klebelsberg Kuno ösztöndíjat le lehet mondani?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogyha az adott időt nem tanítom le, amíg kaptam az ösztöndíjat, akkor visszafizetési kötelezettségem van. Viszont engem az érdekelne, hogyha egyszer felvettem, akkor a tanulmányaim végéig automatikusan kapom, vagy ki lehet szállni belőle? Mert ha mondjuk én a végzés tervezett időpontja előtt három évvel felvettem, de két év után le szeretném mondani, akkor ezt megtehetem? Persze azt tudom, hogy azt a két évet amíg ösztöndíjas voltam, le kéne tanítanom.


Nem vettem fel, és nem is nagyon tervezem, mert egy kis kutakodás után kiderült, hogy azért ennek elég keményen szivatós hátulütői is lehetnek. Csak erre a kérdésre pontos indót nem találtam sehol.



szept. 5. 04:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, le lehet mondani, miért ne lehetne?

De azt is megteheted, hogy ha küldik a pénzt, akkor te visszaküldöd, ezzel törlesztve a tartozás. Viszont a tartozást később is kiegyenlítheted vagy ledolgozhatod, akkor meg már jobb, ha nálad van az a pénz, mert akármire jó lehet, és amíg a te számládon van, addig is nálad kamatozik.

szept. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez szerződés szegés lenne és az ösztöndíjat vissza kellene fizetni.
szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!