Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a pszichológushoz/terap...

Milyen a pszichológushoz/terapeutához hasonló vagy segítő szakmák, tevékenységek léteznek?

Figyelt kérdés

Olyan szakmát, tevékenységet (akár önkéntesen, vagy rosszul fizetőt) keresek, kutatok, ahol az ember "teljes lényével" (azaz nem csak beszéddel, vagy tanáccsal (azzal is), de tettekkel, a jelen-létével, a környezet alakításával, a testbeszédével, hanghordozásával, "teljes lényével" és "eszköztárával") ad és gyógyít, személyesen, lelkileg.


Edith Eva Eger (pszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus, holokauszt-túlélő, PTSD-specialista) a könyveiben ír le néhány olyan esetet, ahol sokkal többre/egészen másra volt szükség, mint két egymás felé fordított fotelre, mert a páciensek összetörtek, a legzavarosabb érzelmeiket adták ki magukból, stb. Volt, akivel sétálni ment el, aki meg akarta támadni, volt, aki a földön, a vállán zokogott.


Azt hiszem ehhez a trauma-pszichológus, pszichoterapeuta áll a legközelebb, de a pszichológia szakok csordultig vannak, lassan túl sok a jelentkező a biztosított pozíciókra, a képzési idő hosszadalmas.


Gyermekotthoni nevelőre gondoltam még (brutálisan kemény és alul-fizetett).

Szociális munkás, nevelőszülő, krízis-szakember, stb.


Olyasmi, amiben megjelenik az emberi sebezhetőség.


Eddig egy gyermekotthoni szakpszichológus, egy tanácsadó pszichológus, és egy iskola-pszichológus meglátásait volt szerencsém személyesen, egy klinikai trauma pszichológus, egy tanácsadó szociálpedagógus, és egy gyermekotthoni nevelő meglátásait nem személyesen megismerni.


A gyógypedagógus és fizioterápiás szakmákról tudok még, de ezek nekem nem annyira relevánsak.


A Kék Vonalról és a Vörös Keresztről tudom, hogy fogadnak még önkénteseket, karitatív szervezetek (némely krízis-kezelére [pl. háborús menekültek, természeti katasztrófák áldozatainak segítésére, következményeinek], enyhítésre is szakosodott szervezetek), illetve különböző gyermektáborokban.

"Börtön-missziókról," illetve egyházak által biztosított karitatív tevékenységekről tudok még. Jelenleg a Tanítsunk Magyarországért! Programban mentorálok. (Félig releváns: a vér vagy plazma adás is hasonlóan karitatív...) Annak idején azt hiszem volt kórházi felolvasásokra is lehetőség gyerekeknek, de ez a kezdeményezés megszűnt. (Esetleg a bohóc doktor program? - ennek nem néztem utána)


Milyen hasonló jellegű segítő szakmák (vagy akár csak önkéntes munkák / konkrét lehetőségek) léteznek még?


Jelenleg általános iskola felsős (5-8. évf.) korosztályra szakosodott tanárnak tanulok.


Még az is megfordult a fejemben, hogy egy jól kereső (de kevesebb időt igénylő) állás után kéne néznem, hogy a szabadidőmet önkéntes/karitatív munkára fordíthassam.


Szívesen várok minden ötletet, meglátást, hozzászólást, tapasztalatot(!) :)

A válaszokat előre is köszönöm!


(20 éves, nő)



szept. 3. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejlesztő pedagógus, logopédus, ultrarövid terápiás konzulens,

egészségnevelő, elsősegély oktató, szociális segítő, cserkészet, bátortábor, terápiás kutya nevelése...

szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed olvasása után eléggé kettős érzéseim vannak... azon gondolkodtál már, miért vonz ennyire az "emberi sebezhetőség", vagy a megmentői szerep?


Ezekkel az emberekkel foglalkozó szakmai képzések nem véletlenül olyan hosszúak...

szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!