Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi órák visszanézhetőek?

Egyetemi órák visszanézhetőek?

Figyelt kérdés

Fiam idén kezdi az egyetemet, de megbetegedett. Engem kérdezett, hogy valahol vissza tudja-e nézni (akár élőben, akár ha vége az órának), mivel az első héten mondják el valószínűleg az infókat a tanárok (pl melyek a kötelező órák, hova teszik fel a tanárok óra után az anyagokat, számonkérések stb). Sajnos nem tudtam neki mit mondani rá, ezért kérdezek itt, hátha valakinek a gyereke szintén oda jár, és meg tud osztani velünk információkat


A bme pénzügy szakára jár a fiam


szept. 2. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Hogy lehet egy egyetemista ilyen életképtelen, hogy az anyucikája kérdezi ezt helyette, azt is gyik-en?

Ő nem tudja az egyetemet, kartársait megkérdezni?

szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elsőre én is azt mondtam neki, hogy kérdezze meg valamelyik osztálytársától, de állítása szerint nincs meg egyiküknek sem semmilyen elérhetősége. Az egyetemtől megkérdezést hogy érted? Írni kéne egy levelet a TO-nak, hogy ez a helyzet?
szept. 2. 10:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A tematikát nem teszik fel valami közös platformra? Csoporttársai, szaktársai nem tudnak segíteni? Neptunban elvileg meg tudja nézni, hogy melyik tárgyat, kik vették még fel rajta kívül.

Mit jelent az, hogy megbetegedett? Hány hétig fog hiányozni? Csak mert a szemináriumok, gyakorlatok asszem max. 30%-áról lehet.

szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

BME PSZK

Első tanítási nap

Nappali munkarend: 2024. szeptember 9. (hétfő)

Táv., levelező: 2024. szeptember 6. (péntek)


Szívesen.

szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4 Gazdasági karra jár, ma van náluk az első nap a neptun szerint is


#3 közös platformról nem tudunk, lehet hogy van, de a fiam nincs benne. Hajnaltól 10 percenként szaladgál mosdóba, mert elkapott valami hányós-hasmenéses valamit. Remélem 1 hét alatt rendbejön, mert nem kéne hiányoznia ennél többet. Egyébként már nem úgy van, hogy elméletre nem kötelező a bejárás csak gyakorlatra? Anno mikor én végeztem egyetemen még így volt, és volt e-mailes levelezőlistánk, ahova a tanár felrakta az anyagokat

szept. 2. 11:06
 6/13 anonim válasza:
94%
Kicsit szedje mar ossze magat. TUTI hogy van kozos facebook csoport, mindig van, keresgeljen es kerdezzen ott!
szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Közös Facebook csoport mindig van, ott kérdezze meg. Írja be a Facebookon a keresőbe a suli nevét, a szak nevét és az idei évszámot.

Például BGE PSZK Pénzügy-számvitel 2024, most mondtam valamit.

szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

90%-ban biztos, hogy nem nézhető online sem élőben, sem utólag. Akkor a kutya nem járna be órákra. :)

Szerintem most még a legtöbb egyetemen regisztrációs hét van, úgyhogy nem marad le semmiről. Be kell iratkoznia, felvennie az óráit, stb.

Ha felvette az óráit, akkor neptunban látni fogja ki tanítja. A tanárnak is tud üzenni, meg arra is rálát kik a hallgató társai az adott tárgyból, nekik is tud írni. Szóval tényleg merő életképtelenség, ha egy ilyen helyzetet nem tud megoldani, mellesleg ki szokták küldeni a szükséges infókat (mik a követelmények, hol érhetők el a tárgy anyagai, stb.)

szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8 vagyok. Azzal még kiegészíteném, hogy minden tárgynak vannak tantárgyi követelményei. Hivatalos, általában az egyetemek honlapján elérhető. Ha nagyon úgy érzi nem ér rá, keresse meg őket. Bizonyos százalékban változtathat rajta a tanár, ezért érdemes az első órai anyagokat is beszerezni.

Nagyjából ettől függ, hogy mire kötelező bejárni és mire nem, nem attól, hogy előadás, vagy gyak.

szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiad felnőtt, nem óvodás. Intézze el a dolgait. Te is jobban teszed ha elzavarod és nem intézed el helyette, mert ha külön költözik semmit nem fog tudni elintézni és neked kell majd helyette
szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!