Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha hiányzik az...

Mi történik, ha hiányzik az adó és a TAJ kártyám személyes beiratkozáson?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz az egyetemi személyes beiratkozásom és csak így nagyon későn vettem észre, hogy sehol se találom se az adókártyám, se a TAJkártyám. Mindkét adat bent van Neptunban. Ilyenkor lehet egy instant ideiglenest igényelni kormányablaknál vagy esetleg elfogadják nélküle is a beiratkozásom? ELTE egyébként.

aug. 26. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

TAJ kártya nélkül nem fogják engedni, de azt rögtön megcsinálják a Kormányablakban, ha mész intézni az ügyet. Az adókártyát passzolom. Nem is emlékszem, hogy azt kérték volna, amikor mentem annak idején beiratkozni.


Legjobb, ha felhívod az egyetemet, hogy ilyenkor mit lehet tenni.


A többi dolgot se felejtsd otthon; érettségi bizonyítvány, arról másolat, tanúsítvány (ha van) és annak a másolata, nyelvvizsga (ha van) és annak a másolata, illetve minden olyan dokumentum és annak a másolata, amire kaptál többletpontot, igazolványkép több példányban, és ártani nem árt, ha a személyiről és a lakcímkártyáról is van fénymásolatod. Azért kellenek a másolatok, mert ezeket a papírokat berakják az aktádba, viszont nem fognak neked fénymásolgatni. Az egyetemen van lehetőség fénymásolásra, ha esetleg előbb nem tudod elintézni, valami 50 forint/oldal, nem tudom pontosan.

aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ELTE melyik kar? En BRKn es TATKn is tanultam a tajrol es az adorol csak a fenymasolatot kellett bemutatni, az eredeti kartyat nem kertek el egyaltalan mikor beiratkoztam.


Viszont tenyleg erdemes lenne irni nekik es megkerdezni oket hogy ebben az esetben van e lehetoseg hianypotlasra , foleg hogyha mar neptunban is benne vannak az adatok, az a biztos

aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!