Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgakurzus hogy is van ??...

Vizsgakurzus hogy is van ?? SOS !!!

Figyelt kérdés

Sziasztok !


A pontos helyzet az, hogy most 06. hóban nem tudtam elmenni egy tárgyból (R2 =római jog 2) vizsgázni.

Az egyetemen meg van hirdetve a vizsgakurzus vizsgája 09.02-09.06-ig. Oda nem tudok elutazni, mert 500 km-re van az egyetem a lakóhelyemtől.


A kérdés csak az, hogy ha most vizsgakurzusra jelentkezem , akkor decemberben elmehetek e vizsgázni és az erre épülő tàrgyakat kost félévben fel tudom e venni és akkor nem csúszok semmivel vagy fel kell vegyem a 2025 tavaszán meghirdetett tárgyak között?


Vagy elég csak 2025 tavaszán vizsgakurzussal jelentkezni arra ?


Köszi a segítséget !

Nem voltam ilyen helyzetben és nem értem



aug. 25. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ez melyik egyetem, és mikor van a vizsgaidőszak?
aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

PTE-ÁJK


Itt nekem csak az a kérdés igazán, hogy ha most sem tudok elmenni 09.02-09.06-ig, akkor ugyan csúszok ezekkel a tárgyakkal, de akkor elég felvenni vk vizsgával akár 2025 tavaszán?

aug. 25. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a tanszák az irányadó, de ahogy én látom: ez egy nulladik hetes vizsgakurzus, hogy fel tudd venni az esetlegesen rá épülő tárgyakat. (felteszem, van ilyen)

ha most szept első hetében teljesíted, akkor minden csúszás nélkül mehetsz tovább. Ha nem teljesíted, akkor majd valamikor kiírják legközelebb és persze ha van, ami erre épül, akkor ezen tárgy miatt már csúszással kell kalkulálnod.

aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából nem ez volt a kérdésem. Lehet nem egyértelműen kérdeztem, de mindegy is . Lassan kezdem megszülni a választ magamban.
aug. 25. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Az előfeltételként megjelölt tantervi egységeket az adott tantervi egység felvétele előtt kell teljesíteni.


Nem vehetsz fel semmi ráépülőt addig, amíg a Róma 2. vizsgád nincs meg.

aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!