Vegyem fel újra a tárgyakat?
Sziasztok!
Nemrég vettek fel egyetemre, programtervező informatika szakra. Már korábban elvégeztem egy másik alapszakot (nem informatikai karon), ahonnan több tárgyat is el tudnék fogadtatni az új képzésen. A probléma csak az, hogy ezeket én már évekkel ezelőtt tanultam és nem nagyon emlékszem már rájuk, illetve anno a képzés sem volt annyira színvonalas, az anyagot sem kérték úgy számon, mint itt fogják. Félek, hogy emiatt a későbbiekben hátrányba kerülök , lemaradok a többiektől. Másrészt viszont így kevesebb tárgyat kell teljesítenem, illetve nem áll fent a bukás/csúszás veszélye ezeknél a tárgyaknál.
Szerintetek melyik lenne a jobb döntés? Vegyem fel újra őket vagy fogadtassam el?
Akik informatikai szakon vannak, szerintük melyek azok az alapozó tárgyak, amelyeket inkább érdemes alaposan megtanulni?
Ilyen tárgyakat tudnék elfogadtatni mint pl.: diszkrét matematika, adatszerkezetek és algoritmusok, alkalmazott statisztika, adatbázisrendszerek, kalkulus, Hálózati architektúrák és protokollok, Informatikai biztonság alapjai, Statisztika számítógéppel
Hát én azt mérlegelném, hogy épül-e rá később valami, mert ha igen, és csak mondjuk az 1 van még belőle, de nem igen emlékszel rá, és nagyon kellene a 2-hez az anyaga, vagy szigorlat van belőle, mert ilyen esetekben szerintem ez inkább hátrány mint előny, hogy már levizsgátál.
A másik, amit mérlegelni kell az az, hogy mennyire szükséges a szakmához a tárgy, (egyetemen sajnos előfordul, hogy valamilyen olyan kötelező/kötelezően választható tárgyat kell felvenni, aminek semmi haszna (pl: bevezetés az xy történetébe, vagy valami elavult módszernek a megtanulása, amit egyszer megtanulsz, és soha nem kell). Ezeket én bátran elfogadtattnám.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!