Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem tantárgyból hogyan...

Történelem tantárgyból hogyan zajlik egy pótvizsga?

Figyelt kérdés

Idén voltam 10. osztályos, sajnos megbuktam történelemből, mert elég keveset tanultam. Év végén megkaptam a címeket, amikből a pótvizsga lesz, igazából kb. az egész éves tananyag kidolgozva. Elkezdtem már rá tanulni, nemsokára végzek is vele, jövő héten lesz a vizsgám, szóbeli és írásbeli is. Az lenne a kérdésem, hogy aki már volt esetleg pótvizsgázni, az el tudná mondani, hogy hogyan zajlik? Próbáltam utána olvasgatni, de nem sok mindent mondtak el róla, szóbelin például adnak időt előtte átnézni vagy egyből mondani kell? Mennyire kell folyamatosan beszélni ahhoz, hogy átengedjenek? Ha látják rajtam, hogy készültem, de esetleg nem tudok mindent pontosan, akkor még van rá esély hogy sikerüljön?


Köszönöm annak aki értelmes választ ad, nem csak azt, hogy nem kellett volna megbukni, meg év közben kellet volna tanulni, mert azzal sokra nem megyek.



aug. 21. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbeli olyan mint egy nagy témazáró csak nyilván több anyagból.

A szóbelin van időd kidolgozni a tételt. Ha látják hogy van némi tudásod lehet kegyelem kettesel átengednek.

Ha belekérdeznek és úgy mondod el az nem hiba pont. Magadtól érdemes nagy vonalakban felvezetni utána úgyis kérdeznek.

Ha az írásbeli jól sikerül akkor a szóbelin nem szorongatnak annyira.

Amúgy nálunk is volt aki bukott de ő azt mondta hogy a tanárok nem engedték hogy megbukjon egy kettesnyi tudást ki nyúztak belőle. Rendesek voltak, látszott hogy ők is azt akarták hogy sikerüljön.

Ha tanultál a nyáron szerintem nem lesz semmi gond. Gondolom a cél az hogy görbüljön nem az ötösre pályázol.

Kettesért nem kell vért izzadnod ha nem totál nulla tudással mész oda.

Hajrá 🙌👏🤞

aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺️
aug. 22. 00:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Sikerült a vizsga kérdező?
szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült szerencsére 😄
szept. 12. 15:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!