Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt szintű érettségi...

Az emelt szintű érettségi mindig plussz ponttal jár?

Figyelt kérdés
Anglisztikára szeretnék jelentkezni, ahol az emelt színtű érettségi angol nyelvből kötelező. A pontszámító kalkulátorba beírtam a várható eredményeimet, és megnéztem, hogy így felvennének-e. Aki ismeri a programot tudja, hogy a pontszámító a végén részletezi, hogy mire adott pontot. Itt nekem azt is felsorolta, hogy az emelt szintű érettségiért plussz pont jár. Ez valóban így van? Akkor is jár a plussz pont az emelt szintű érettségiért, ha az felvételi követelmény?
2010. nov. 2. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Igen, akkor is, ha minimum 30%-ra írtad.
2010. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha követelmény az emelt akkor ugye kötelező abból a tantárgyból megcsinálni, máshogy nem lehet kiváltani pl nyelvvizsgával, és igen mindenféleképpen jár az emeltért pluszpont, de csak abban az esetben ha minimum 30%ra megírtad, és abból a tantárgyból emelteztél ami a követelmény
2010. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor kapsz érte pontot felvételinél, ha felvételi tárgyad....


Ha pl. matekra mennél emelt angol érettségivel, ahova azt be se számítják, akkor kb. annyit érsz vele, mint egy 12-es csomag WC-papírral...

2010. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2010. nov. 3. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!