Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van az égvilágon bármi értelme...

Van az égvilágon bármi értelme elvégezni egy BTK-s történelem szakot?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak azoknak ajánlott, akiknek hatalmas az elhivatottsága a téma iránt, tudományos pályára készülnek és/vagy nem zavarja őket, hogy nem lesz magas a fizetésük?


Sajnos nekem anyám nagyon erőlteti, hogy iratkozzak be, merthogy akkor legalább lesz valamilyen diplomám, de nekem semmi kedvem hozzá, nem is vagyok annyira humán beállítottságú, szívem szerint orvosira mennék, ahhoz viszont itthon kellene maradnom 1-2 évet csak tanulni. Meg ugye dolgozni sem ártana valamit. Anyám szerint csak akaraterő kérdése, hogy a hármat egyszerre csináljam. Hát…

Illetve azt sem tudom neki elmagyarázni, hogy ezzel elfogynának az állami féléveim, és ha fel is vennének egyszer orvosira, ott szó szerint megfizethetetlen az önköltséges képzés (legalábbis számomra).

Nagyon nyomaszt ez az egész, úgy érzem, teljesen tönkretettem az életem. Szakmám nincs, és ahogy olvasom, az égvilágon semmi haszna egy történelem diplomának. Meg persze nem is érdekel, egy-két részletét kivéve.

Az orvosi viszont lehet, hogy soha nem is fog sikerülni. Rettegek, hogy az lesz az egésznek a vége, hogy árufeltöltőként kötök majd ki egy szupermarketben, bármiféle diploma nélkül.

(Azért nem érettségiztem most bioszból-kémiából, mert nem olyan szakra jártam gimiben, ahol ezt emelt szinten tanították, és sajna a gimis éveim alatt történt velem egy nagyon csúnya esemény, én meg nem voltam túl erős, így hagytam, hogy az eset évekre hazavágjon mentálisan. Így ahelyett, hogy szorgosan tanultam volna, teljesen szét voltam esve, illetve a pályaválasztáson sem gondolkodtam. Csak mostanra jutottam el oda, hogy igazán eldöntöttem, mi az, ami iránt a legnagyobb elhivatottságot érzem.)


aug. 16. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Nem, az ilyen bölszész szakokkal biztos út vezet a McDonald's burger sütő pultjához.
aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

"Rettegek, hogy az lesz az egésznek a vége, hogy árufeltöltőként kötök majd ki egy szupermarketben, bármiféle diploma nélkül."


Mivel jobb ha úgy leszel árufeltöltő, hogy a szekrényedben porosodik egy értéktelen diploma? Ugyanis ilyen selejt végzettséggel sehova nem fogsz kelleni. Sőt sok esetben még ilyen fika pozikhoz is hátrány (árufeltöltő, gyári munkás stb...) ott jobb szereti a főnök ha aluliskolázott birkáknak dirigálhat és nem fog okoskodni neki egy büfészakos. Szóval semmi értelme büfészakot végezni, vagy vállald be az orvosit / komolyabb mérnökit (villamos, mechatro, mérnökinfó) vagy felejtsd el az egyetemet.

aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Én a helyedben valami olyan Okj-t végeznek, amiből lehet egy kis pénzt keresni, pl pénzügy-számvitel. Ezzel már tudsz dolgozni, sokszor a képzes mellett is. Nem muszaj 5-re teljesíteni, jó a 2-es is, van sok helyen esti képzés, nappal tudsz dolgozni. Így nem fogynak a féléveid. Es emellett fel tudsz készülni az orvosira.

Én anyukádnak feketen-fehéren elmondanám, hogy max akkor, ha kifizeti ezeket a féleveket, mert te később az orvosira mész, és nagyon drága. Nem akarod elpazarolni. Meg lehet neki mutatni mennyi.

aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, hát a töri pont nem az a képzés, amit el lehet végezni azzal a hozzáállással, hogy "csak legyen egy papírom". Irtó kemény még annak is, akinek egyébként az élete a töri, mint pl nekem. S bizony én is otthagytam 1.5 év után.
aug. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!