Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kreditelismeréskor kizárólag...

Kreditelismeréskor kizárólag a pontos tárgyak nevét nézik amiket listáznak?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben vagyok mert teljesen más mesterszakok keltették fel a figyelmemet az alapszakomhoz képest.


2025-ben Politológusként fogok végezni, de a mesterszakok amiket megjelölnék azok MBA, Vezetés és szervezés, Nemzetközi gazdálkodás szakok lennének.


Vannak olyan tárgyak amik névileg is egyeznek, vannak persze pótolnivalóim is hogy meglegyen a 30 minimum kredit, de nem tudom eldönteni hogy a névbeli különbségek mennyit számítanak, mint pl a számítástechnika és az informatika, vagy pl ha egy tárgy neve előtt itt van hogy bevezetés.


Ezek automatikus nemet jelentenek egy kredit elismerési folyamat során vagy a tárgy tartalma az ami számít?.. logikus lenne természetesen de a keszekusza jogi őrületek országában inkább rákérdezek.



aug. 8. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a név számít. Be kell adni a tárgytematikát, azt vetik össze az elvárt ismeretekkel.
aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell kérni a tárgytematikákat és az alapján bírálják el, meg van bemenethez hogy miböl hány kredit kell , általában ez blokkokban van. Inkább azt nézd hogy ezek megvannak e.
aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek, lehet ez még butább kérdésnek fog hangzani de a tárgy nyelve számít? Vannak olyan tárgyak amiket csak angolul tudok felvenni de a követelményekkel megegyeznek.
aug. 8. 17:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második kommentelőnek, így is fogok tenni.
aug. 8. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában 75 százalék egyezőséget várnak el.
aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De pl erről még csak elvétve sem olvastam sehonnan. Ezt csak így a procedúrában résztvettek tudják vagy ez valahol le is van írva?
aug. 8. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetem honlapján fent van, meg ha jól tudom a felsőoktatási törvényben is így van a bemeneti követelmény.


Pl egy MBA-hoz amit említettél


Módszertani ismeretek (matematika , statisztika)

Közgazdasági ismeretek ( mikró, makró, környezetgazdaságtan stb)

Így néz ki az egyetem oldalán ezen kívül még van pár blokk amiböl össze jönnek a kreditek

aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
MBA-ra csak úgy nem tudsz jelentkezni, ahhoz munkatapasztalat meg gazdasági diploma kell
aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!