Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány helyszín a minimum, az...

Hány helyszín a minimum, az 50 órás közösségi szolgálat teljesítésére?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet, barátokat is megkérdeztem, sokat azt mondták, hogy minimum 2 helyszínen kell elvégezni, de mások pedig azt állították elég 1 szervezetnél. (Csak ha valaki nem értené: ha egy nyáron például elmegyek egy színházba, és néhány hét alatt megszerzem az összes órát, az úgy elfogadható-e, vagy kell egy második hely is.) Erre a kérdésre keresnék választ, minden segítséget nagyon szépen köszönök, de ha indoklást is ír valaki, hogy melyik jogszabály, stb., annak még jobban örülnék!

UI: sok helyen elolvastam az ezzel kapcsolatos szabályokat, de erről sehol sem írtak..



júl. 22. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai szünetben napi 5 órát dolgozhatsz így (iskolaidőben meg 3-at?), tehát egy hét alatt nem fogod megszerezni az óráidat.


De ezt elméletileg elmondták nektek még kilencedikben.


És nem muszáj több helyen gyűjteni az órákat.


Egyébként meg felkészítés és lezárás címen az osztályfőnök is szokott igazolni néhány órát. Így ha csak egy helyre mész, akkor is legalább két helyről jönne össze az óraszámod.

júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mi nalunk a tanarno nagyon komolyan vette ezeket, meg volt nalunk az is szabva hogy egy evfolyamon keresztul (szoval pl 9. szeptemeberetol juniusaig) mennyi orat lehetett osszegyujteni.

elvileg nem muszaj kulonbozo helyeken osszegyujteni, en menhelyre jartam meg suliba konyveket pakolni.

júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 2020 nyarán a helyi könyvtárban adminisztráltam, segédkeztem a kikölcsönzött könyvek gépbe való felvitelébe, az mellett ha volt valami olvasóest vagy ilyesmi, ott is segítettem. Simán leigazolták. De volt pl osztálytársam, aki 3 éven keresztül csinálta az 50 órát (mellette hétfőtől péntekig suli után 4 órákat dolgozott, szombat vasárnap meg 8-at, nem volt 3 szabad egybefüggő hete) ő például több helyre is ment, mikor éppen hol talált 1-1 napos elfoglaltságokat.
júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
júl. 27. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!