Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Merre tovább? Minek tanuljak?

Merre tovább? Minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly érettségiztem, és felvételt is nyertem gyógypedagógia szakra. Középiskolában is ide készültem, de már az első félévben rá kellett jönnöm, hogy nem nekem való ez a hivatás, mivel a szociális készségeim nem éppen megfelelőek. Tudom, előbb kellett volna gondolkoznom, de annyira nagy volt a nyomás, és olyan tárgyból emelteztem, ami csak olyan szakokra jó, ahol emberekkel kell foglalkozni. Szinte az egyetemre is mindennap gyomorgörccsel jártam be. Sajnos be kell látnom, hogy nem vagyok jó olyan szakokra, ahol közvetlen emberekkel kell foglalkoznom. A probléma viszont az, hogy maga a tudományok része pedig érdekel.


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tovább? Tudom, nekem kell eldöntenem, de tanácsokra lenne szükségem. Következő félévem mindenképp passzív lesz mert amúgy is buktam tárgyat, na meg nem is akarom folytatni. Addig elkezdek egy felnőttképzést (1 évest) és májusban újrafelvételizem más egyetemre, de a kérdés az, hogy mire? Ha úgy van, mindenképp tennék érettségit is. Jelenleg egy emelt érettségim van szociális ismeretekből, de nem hiszem, hogy bármi hasznát is venném, valami olyan szakon, ami nem éppen emberközpontú.


Tudnátok nekem olyan szakokat ajánlani, mi kevésbé emberközpontú, és van benne biológia? Sajnos reál tárgyakat, mint fizika és kémia, utoljára általános iskolában tanultam, és a matek se ment valami jól középsuliban, bár az igaz, hogy soha nem is foglalkoztam vele nagyon, de úgy érzem, ha elkezdenék gyakorolni, akkor menne.(Tapasztalatból mondom, hogy mikor készültem matek dolgozatokra akkor mindig 4-5-öst írtam)


Mit javasoltok? Merre tovább?


Előre is köszönöm a válaszokat!



júl. 21. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi laboráns? Van benne biológia, de a háttérben dolgozhatsz, és így ha nem is közvetlenül, de emberközpontú, hiszen embereknek segítesz.
júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

esetleg szociológia? abban nincs biológia ugyan, ugyanez van a társadalmi tanulmámyok BA-val is. létezik olyan szak hogy humánökológia, sajnos csak mesterként.

[link]

júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok,kertész is lehetsz:)) . bár ő nem segít az embereknek.vagy állatorvos. :)
júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
vagy pszichológia valahol, más lehetősegek is vannak vele, nemcsak hogy pszochológus legyél
júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Kedves egyes. Nekem is megfordult a fejemben, leginkább a biológia alapszakon gondolkozom, mert azzal sokfelé lehet menni. Talán orvosi diagnosztikai analitikussal tudnék laborban dolgozni? Laborban szívesen dolgoznék.


Kedves kettes, szociológián már középsuliban is gondolkoztam. Alapból szociális tagozaton tanultam, és nagyon imádtam a szakos tárgyakat! Viszont voltak tanáraink, akik le akartak minket beszélni a szociológiáról. Nem tudom miért. Egyébként tetszik nekem a szak, de továbbra is félő, hogy szociális készségeim miatt nem vagyok alkalmas. Állatorvos is már megfordult a fejemben. 1 év alatt fellehet készülni 0-ról emelt kémiára?


Kedves hármas, pszichológia tudományát imádnám, de az egyetemen tuti nem lenne nekem jó, mert valószínűleg a szemináriumok hasonlóak mint gyógypeden. Nem vagyok egy beszédes személy, és eléggé szorongó is. Ezért gondoltam valami kevésbé humános tárgyra, még ha jobban is mennek a humán tárgyak..

júl. 22. 15:21
 6/11 A kérdező kommentje:
humános szakra*
júl. 22. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Szinte bármi lehetsz, igen az emelt kémiához elég 1 év. Csak kell egy jó tanfolyam, én legalább is arra jártam, mert már nem voltam sulis. Orvosi diagnosztikai analitika szuper lehet. Sok mindennel lehetsz laboros, az egészségügy csapatmunka. Nem csak ápolók, orvosok kellenek. Én pl. szövettani asszisztensnek fogok tanulni. Ez 2 éves, de utána is lehet tanulni, fejlődni. Aztán még van aki a vért, vizeletet,stb vizsgálja be. Ja és ezzekkel tutira lesz munkád. A szociológia azért nem túl jó, mert nagyon keveset keresnek, megterhelő nagyon lelkileg hogy nem is nagyon tudsz a hajléktalanokon segíteni.

Amúgy a kertész hogy a fenébe ne segítene az embereknek? Valamit enni kell. :)

júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kertész is jól hangzik! :)


Megkérdezhetem, te mit tanultál, amihez emelt kémia kellett?

júl. 22. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Kémia Bsc-t de csak elkezdtem, otthagytam
júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én is elképesztően szorongós vagyok (szociális fóbia) és pszichológia szakra járok. A szemináriumok engem is teljesen kikészítenek, de úgy érzem elég megértőek a szaktársaim, illetve van más is aki szorong. Orvosság szedésén nem gondolkoztál még eddig? Mert az ilyen fajta szorongás nem normális (rendellenes) és nem jó ha emiatt nem érsz el olyan célokat, amikre amúgy képes lennél
júl. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!