Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SE- szülésznő-> SE-ÁOK?

Bpetra54 kérdése:

SE- szülésznő-> SE-ÁOK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy esetleg át lehet-e menni az egyikről a másik szakra első év végén? És ha igen, mik a feltételei?


Előre is köszönöm a válaszokat!!🥰



júl. 20. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az orvosira szeretnél átmasírozni?


Igazából mindegy, hogy honnan hova, mert ez nem lehetséges...mindenki ezt tenné értelemszerűen. És oda a felvételi is máshogyan zajlik, nem beszélve a magas ponthatárról és a kötelező két emeltről a felvételi szóbeliről...stb

júl. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azonos képzési területen belül lehet átjelentkezni és ez itt nem teljesül (szülésznő->egészségügyi, általános orvosi->orvosi). Újra kell felvételizned és ha sikerül bekerülni, akkor talán pár tárgyat el tudsz fogadtatni.
júl. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A #2 válaszoló válaszát meg tudom erősíteni. Valóban ez a helyzet. Jogszabályilag nincsen kiskapu, nem lehet ilyen kerülő úton bekerülni az orvosira. Az egyetem sem tehet semmit, újra kell felvételizned.
júl. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Még másik orvosiról is nagyon nehezen vesznek fel, hát még egy "mezei" szülésznőről. Nem ledegradálni akarom, de ég és föld a különbség.
júl. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

#2 ne mondj ilyet neki, hogy tárgyakat elfogadnak mert, csak ezért maradna ott esetlegesen, hogy gondolván így könnyebben teljesítené a tárgyakat és aztán átjelentkezne azt mind elfogadnák.

Ezt gyors megelőzve elmondom, hogy egy tárgyat sem tudsz átvinni.


Én kémia alapszakon kezdtem és következő évben úgy döntöttem, hogy miért ne legyen gyógyszerészeti inkább és egy tárgyamat sem tudtam átvinni. Egy szülésznőről orvosi egy egyesen lehetetlen lenne.

júl. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5: Sehol se állítottam, hogy elfogadnak tárgyakat, direkt feltételesen írtam, mert a SOTE-t nem ismerem. Vidéki orvosin viszont tudom, hogy pl orvosi latinra, elsősegélyre, ápolástanra nem kellett járnia annak, aki egészségügyi képzésről jött át. Természetesen a fő tárgyakat (mint anatómia, szövettan, biokémia, stb) nem fogják elfogadni, így évet ugrani sem lehet, csak ilyen 1 kredites tölteléktárgyaknál van erre egy kis sansz. Akit ez érdekel, nyilván utánanéz az egyetem honlapján.
júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!