MATE (SZIE) Létesítménymérnök mesterképzésről mik a tapasztalatok akár levelezőn, akár nappalin?
Mennyire nehéz?
Milyen beadandókat kell megcsinálni?
Van-e tapasztalat BME-ről MATE-ra váltással kapcsolatban?
Hogy néz ki a MATE-n a levelező képzés?
A levelező könnyebb, mint a nappali?
Idézek:
"Milyen munkakörben dolgozhat egy létesítménymérnök?
Vezető és beosztott mérnöki munkákban egyaránt, mint pl. tervezőmérnök, létesítményfenntartó, projektmenedzser, facility manager, stb.. (érdeklődési körtől és tapasztalattól függően)
Épületgépész Tervező
Építőipari beruházási projektmenedzser
Projektmérnök, üzemeltető
Szervízmérnök, szervízvezető
Ágazatvezető főmérnök
Értékesítési menedzser
Hálózatüzemeltető mérnök"
Ez most gépészeti, vegyészeti, vagy elektromérnöki ismereteket ad? "Mindenre is" megtanítanak - hát persze - kerüld el olyan messzire, amennyire csak lehet, mert ILYEN SZAKMA NEM LÉTEZIK!
Az ilyen szakokra a cégvezetők küldik a rokonaikat direktbe, és az ilyeneknek már a munkahelyük is biztosítva van hozzá. A lényeg azon van, hogy az épületgondnoknak is legyen már mérnöki diplomája, hogy a káderezési folyamatban a HR-es formálisan mindenkit elküldhessen az anyjába, akinek például nincs ilyen totálisan "hard skill" mentes kamuspecializációja.
Bevett szokás, hogy sokszor a trösztben dolgozók gyerekeit irányítják ilyen szakokra, hogy a szülőket évekig nyomott fizetésért dolgoztathassák. Ez egy lehúzási és megfélemlítési stratégia, hisz "mi diplomás mérnököket csinálunk a mi kutyáink kölykeiből", de ha az illető sokat hepciáskodik az éhbér meg túldolgoztatás miatt vagy felmond, akkor az ő gyereke jövőjének is annyi.
Az ilyen diploma csak addig érvényes, ameddig a keresztapa óhaja értelmében az üdvöske mindent megtesz. Inkább tanulj ki valamilyen komoly szakmát!
"A levelező könnyebb, mint a nappali?"
Erre van egy szemléletes válasz:
A varjú is énekesmadár, csak a levelezőin járta ki a konzervatóriumot!
1. Lehet, hogy a szakma, mint olyan nem létezik, de a szak igen, ami MSc diplomát ad. Máskülönben energetikán szintén mindenre IS "megtanítanak", vagy legalábbis elvárják, hogy teljesítsd és nem fogod ezeket tudni, viszont a többségéből lesz egy olyan alapod, amire már lehet építeni egy munkahelyen. Gondolom ezért írhatnak a tájékoztatóba ennyi féle munkakört.
2. Energetikai mérnök
3. :'( Magyar valóság, mindig elszomorít és feldühít egyszerre.
Komoly szakmát tanulok. Épületgépész MSc-n vagyok, de gyakran érzem, hogy kikészít és próbáltam valami "B" tervet keresni, hogyha elszakad a cérna, akkor mégse vesszen minden.
4. Jogos! Most mosolyogtam egy jót. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!