Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek inkább dolgozni...

Szerintetek inkább dolgozni kezdjek el és menjek később egyetemre, vagy kezdjem el az egyetemet inkább “azonnal”?

Figyelt kérdés

Ha dolgozni kezdenék, akkor fixen lenne egy min. 700-800 ezer forint kezdő fizetésem (külföld, egy távoli családtag által), viszont nem tudom, hogy inkább tanulni érdemesebb e elkezdeni először…


Sajnos, nem túl jó anyagi háttérrel rendelkezem, viszont ha minden igaz akkor a minimum 450 pontommal felvesznek jogi egyetemre. (Államilag támogatott) Viszont egyetem mellett muszáj lenne dolgoznom valamit, hogy legyen miből kosztolnom magam, mivel a szüleimre nem szeretnék terheket pakolni. (Nem is tudnék…) A diákhitel pedig rizikós játszma…

Ha elkezdek dolgozni, akkor megvan az esélye annak, hogy nem folytatom a tanulást, vagy csak jóval később, viszont akkor már biztos anyagi hátterem lenne az egyetemre. (Gyűjtenék pl.: jövő szeptemberig gyűjtenék egy X összeget)


Nem tudom eldönteni mivel járnék jobban, szüleim is viszonylag sokat “belem öltek” a gimnáziumi évek alatt, ugye heti szinten Ők támogattak anyagilag a koliban, mivel csak nyáron tudtam dolgozni. Így azt érzem, hogy Ők is büszkébbek lennének, ha folytatnám, illetve én is magamra, ha már 5 évet beletettem az érettségibe.

Viszont ott a másik véglet is, hogy a fizetésemből bőven tudnék havi szinten Nekik is “adni”, magamra is maradna és félre is tudnék tenni valamennyit, egy esetleges vállalkozás indításába mondjuk…


Szeretnék véleményeket kérni, tanácsokat, tippeket… esetleg ha valaki volt hasonló helyzetben akkor tapasztalatot…


Köszönöm előre is!



#egyetem #munka #tanács #diákhitel #Egyetemvagymunka #Munkavagyegyetem
júl. 12. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez nehéz, kérhetnék másik kérdést? :)

Csak vicceltem, bocsánat.


Nem opció, hogy egy évet dolgozol, kipróbálod, és ez idő alatt eldöntöd, hogy mi legyen?


Azt írod, egy távoli családtagnál dolgoznál. Talán meg lehetne ezt beszélni vele, és a szüleiddel is.

júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben dolgoznék egy évet kint aztán ha jónak látod akkor tanulhatsz.
júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező azonnal egyetemre menni, a te anyagi helyzetedben pedig pont jól jönne, ha kicsit stabilizálnád a helyzeted. A pénzt tedd félre az egyetemi éveidre.
júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly szakra akarsz járni (pl. jog), akkor én rögtön az egyetemre mennék, amíg még nem estem ki a tanulásból a középiskola után. Ha nagyon meg vagy szorulva anyagilag, akkor lehet kihagyni egy évet, de többet semmiképpen nem hagynék ki, mert teljesen kiesnék a tanulásból. És az egy év alatt is felszednék valami hasznos skillt, beiratkoznék valami tanfolyamra, nyelvet tanulnék stb.
júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a jog a cél így én egy évet se hagynék ki. 5 év rengeteg idő és bizony nem kizárt csúszni 1-2 félévet.

Ha a jog az álmod,akkor nem fogsz azzal megelégedni, hogy ugyan jó pénzért,de mosogatsz/felszolgálsz vagy valami hasonló, hiszen külföldön csak egy érettségivel kb. ilyenekre van esélyed.

júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!