Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gondolkodom hogy jelentkezek...

Gondolkodom hogy jelentkezek óvónőképzőre. Tapasztalatok, tippek? Levelező.

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz? Mit kell tudni a szakról? Hogyan van levelezőn a bejárás?

Illetve elég zárkózott típus vagyok (introvertált) félek hogy kicsit emiatt nekem nehezebb lenne mert nagyon nyitottnak kell lenni viszont a munka meg tetszene. Aki kijárta megosztaná a tapasztalatait?



júl. 11. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy nyitott a felnőttekkel semmi baj, de ha a gyerekek felé sem nyitsz az már nagy baj. Nehéznek nem nehéz, de elhivatottság kell és nem árt ha egy kicsit muzikális vagy mert vagy 120 verset és mesét meg kell tanulnod és szolmizálni is kell és valami hangszere megtanulni pár darabot. Sokan a furulyát választják, ha nem játszottak még hangszeren.


Ha babusgató akarok a gyerekeket, akkor ez nem egészen az a hely, mert itt már meg kell tanítani a kicsiket dolgokra, mint cipőt bekötni és maguktól felöltözni vagy kitörölni a kis feneküket...


De mindent egybevetne szerintem ez egy olyan szakma, ahol úgy kapod a fizetésedet a hó végén, hogy az egész hónapod "have fun" volt.

júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Pedagógusnak lenni nagyon nagy felelősség akármilyen szinten is történik a dolog. Óvodásokkal meg extrán! Az elhivatottság, alázat és a gondoskodás ide elengedhetetlen. Aki szerint az óvónő munkája have fun az nagyon nincs tisztában azzal mit is kell ott nap mint nap csinálni!

Egyrészt manapság egyre több a speciális nevelési igényű gyermek, akik éppen olyan ügyesek és okosak mint a többiek viszont az óvoda lesz az első olyan szociális tér számukra is ahol az óvónőnek kell kihozni belőlük is a maximumot. Ez nem have fun! Hanem kőkemény felelősség és alázatos munka! Egyben gyermek tisztelet!!! Az óvoda tele van a jövő énjeivel, kibontakoztatni viszont nem have fun óvónőkkel lehet hanem olyanokkal akik ezt a munkát kőkeményen komolyan veszik. Segítik a gyermek fejlődését, mindennapi fáradságos munka közepette, valamint segítik a szülőket hogy otthon is tudják pl fejleszteni ha kell, vagy éppenséggel iskolát választani.

Aki erre a munkára úgy gondol hogy have fun.....az inkább szerződjön bohócnak egy cirkuszban. Na az have fun....

júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ezzel a kommentel nem szerettem volna senkit sem megbántani de viszont azt akartam üzenni hogy csak az menjen óvónőnek aki nem keseríti meg a gyereket és a szülőt. Ajánlom a pályaválasztás előtt Vekerdy Tamás elméleteit tanulmányozni valamint egy kis gyermekpszichológiát olvasni. Sőt az sem hátrány ha előtte még egy kis gyógypedagógiai tudományt is olvas az illető mielőtt erre a pályára téved.

Ha mindezek után vállalja ezt a nehéz feladatot akkor menjen és tegye boldoggá több száz család életét. Itt a szülő is fontos második részben. De az előbb felsorolt ideológiák előtanulmányozása után el fogod tudni dönteni hogy szeretnél e óvónő lenni vagy való e neked személyiségileg.

Kívánom hogy így legyen.

júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!