Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegeden melyik koliba érdemes...

Szegeden melyik koliba érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Informatika (TTIK) szakra jelentkeztem és nem igazán ismerem a kolikat, ezért kérek segítséget itt.


Hova érdemes jelentkezni ahova lenne is esélyem bekerülni illetve infósként melyik kolikba lehet(ha van erre szabály)?

Kb 380 körüli pontom lesz majd, 100 km-re lakom Szegedtől. Sajna tényleg nem igazán tudom hogyan működik a koli pontszámítás dolog, azért leírom ezeket az infókat, hátha annak segít aki ajánlana kolit :)


Köszi szépen előre is a segítséget, szép napot! :)



júl. 4. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
TTIK-nak nincs kolija, ezáltal csak városi, karközibe mehetsz. Ami itt takarja a Mórát, Eötvöst, Károlyit, Öthalmi diáklakásokat. Viszont a Mórában, Eötvösben félévente van átsorolás, ha nem éri el az átlagod a 4,00-t, a következő félévben már nem lakhatsz ott.
júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja, annyit tennék hozzá hogy még a Herman is karközi, az is Újszegeden van, a Móra közelében. Nézd meg a kolik fb- és weboldalait (néhány elég elavult, de a legtöbb fontos információt megtalálod). Illetve tudtommal ezeken kívül még mehetsz nem SZTE-s kolikba is, pl. felekezeti.

A Károlyiba a legkönnyebb bekerülni, mert 800 fős, viszont sokan azt tartják a leghangosabbnak/legkoszosabbnak is. Ez persze attól is függ kikkel kerülsz össze, nem kell félni tőle, de van, akinek nem annyira jön be.

A Móra és az Eötvös szakkoli, úgyhogy nagy a közösségi élet, illetve úgy tudom kötelezően kell a kolin belül is kurzusokon részt venni. Ha nem tévedek, az Eötösbe már jelentkezni kellett. A Móra motivációs levelet, pontszámot, versenyeredményeket és emelt érettségiket néz, de általában 450+ ponttal vesznek fel.

A Hermanról nem sokat tudok, de talán nem olyan nehéz a bekerülés.

Az Öthalmi annyiban más, hogy "lakások" vannak kialakítva, nem egy egész folyosó osztozkodik a mosdón/konyhán. Cserébe kint van a semmi közepén, de megoldható a közlekedés, szegedi és távolsági buszok is járnak ki, viszont éjszaka nem járnak.

júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Meg tudom erősíteni ezt a Károlyis véleményt :D haver odament 436 ponttal proginfóra nagy tervekkel, hogy majd munkát is vállal mellette meg tartja a 4,5 fölötti átlagot, hogy a rossz szociális helyzete miatt minél több ösztöndíjra pályázhasson. Felvették a Károlyiba, ahol tudniillik van ilyen "kolis verseny" az őszi félévben mindig. Ez együtt jár éjszakai táncpróbákkal meg mindenféle bohóckodással. Kimaradni nyilván nem szeretett volna belőle, hogy ne nézzék furának, csak hát ezzel azt eredményezte, hogy dolgozni nyilván nem dolgozott (ezekre a fasságokra járt), kb az összes tárgyból csúszott, amire több tárgy épülne a későbbiekben és nyilván nagyon ösztöndíjat sem kap. Infó szakon nem igazán fér bele a heti 5-6 buli, amit ő tartott, lehet egy bölcsész szakon jobban, de infón pont nem.
júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!