Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni, hogy...

Hol lehet megnézni, hogy melyik főiskolában/egyetemen milyen szakra lehet majd jelentkezni a pótfelvételin?

Figyelt kérdés
Feltételezem, hogy ezt előre meg lehet nézni, de nem találtam adatokat erről.
júl. 2. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre tudni, csak a felvételi eredmények után
júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Feltételezem, hogy ezt előre meg lehet nézni, de nem találtam adatokat erről."

Rosszul feltételezed. A pótfelvételin töltik fel az "üresen maradt" helyeket az egyetemek. Ezt viszont értelemszerűen csak a ponthatárok kihirdetése után lehet látni. Ez július végén szokott lenni, a pótfelvételi helyeket augusztus elején szokták meghirdetni.

A felvi.hu-n megtalálod a korábbi évek pótfelvételi tájékoztatóit, ott szerepel, hogy akkor miket indítottak. Nyilván nincs semmire garancia, hiszen tavaly óta is szűntek meg képzések, indultak el újak, plusz lehet, hogy amit tavaly meghirdettek pótfelvételin, azt idén nem, vagy fordítva... de támpontnak a semminél talán jobb.

júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor erre válaszoljatok nekem.


Azokon a szakokon, ahol régebben 15 fős kapacitással hirdettek pótot ott ennyire nem tudták feltölteni a kapacitást államisokkal és fizetősökkel?

júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy fel akarták, ha nem tudták elég magasan tartani a bejutási pontokat
júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a minimum pontot elérőket felszokták venni? (Mesterre)
júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!