Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyvelő OKJ-n mennyire kell...

Könyvelő OKJ-n mennyire kell matekos-fejűnek lenni az embernek? Mondanátok pár tételt, témakört csak úgy címszavakban, hogy mik vannak a tananyagban?

Figyelt kérdés

- Ha valamit számítani kell, akkor ahhoz kérlek, írjatok 1-2 dolgot, hogy "pár egyszerű szorzás", vagy pl ilyen "logaritmus-kaliberű nehézség", vagy "nagyon összetett, de bonyolultabbnak tűnik, mint amennyire az", "sokmindent kell egyszerre hozzá fejben tartani", "sok, de nem bonyolult", "egyszerre 10 dolgot is figyelembe kell venni hozzá, és szerteágazik", "kevésbé matekos fejűeknek nem ajánlom", " kevésbé matekos fejűek is meg tudják csinálni, de nehezen", "kevésbé matekos fejűek is meg tudják csinálni viszonylag könnyen"

Pl ha olyan sokmindent meg kell jegyezni, mint kémiából az atompályák, az menni fog, nehezen de megjegyezhető 5-ösre; de ha olyan kaliberű nehézségű, mint matekból az egységkör, akkor, hát azt hiába magyarázta el 3x-4x a matektanár 11.-ben, nem értettem, pedig okos vagyok, hiába figyeltem. (Általánosban 5.-től matektagozatra jártam, icipicivel átlag-fölötti-gondolkodásúnak gondolom magam, de nem nagyon sokkal :) )


- Ha valami szöveges tananyag van, abból is mondjatok kérlek pár szót, hogy milyen, hát azt talán nem kell még annyira sem részletezni, mint a számolásosakat, de úgy kábé 1-2 címszót, meg nehézségi szintet, meg mennyire sok, mennyire száraz; pl definíciókból kérlek, írjatok pár konkrétumot, hogy miket kell tudni


- És még egyet különveszek, hogy mennyire kell magolós-fejűnek lenni, pl van-e ilyen, mint elméleti gazdaságtanból, hogy diagramok egymáshoz való helyzetét kell bemagolni, lefényképezni a tudatunkkal, hogy ez a diagram/vonal ez alatt kell menjen, és itt kell metszenie a másikat, és akkor 5 diagram/vonal van egy ábrában, és azt kell lefényképezni a tudatunkkal. Hogy ebből hány ilyen ábra van, amit fejből kell tudni? 1-2 még belefér, ha vannak ilyenek.


Definícióból is, ha 1-2 brutálhosszú van, az még belefér.


Plusz, ez a tanfolyam mennyire inkább magolós, és mennyire inkább a készségekre épít? Vagy egyenlő, vagy mindkettőből sokat kell tudni meglehetősen?



jún. 19. 11:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon jó volt a matektanár, teszem hozzá, az összes többi dolgot tök jól elmagyarázta, az egységkörös nem ment, hiába próbálkoztam felfogni. Tuti voltak olyan osztálytársaim, akik meg se próbálták megérteni, de nekem se ment, aki próbálta érteni, aki figyelt. Közgazdasági szakközepet végeztem.
jún. 19. 11:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem nehéz a matek része, 4 alapművelet meg a százalékszámítás elég hozzá. Kb annyira matekos, hogy bruttóban van vmi megadva akkor azt tudnod kell szétbontani nettó+áfára vagy EUR-t HUF-ra váltani.


Ilyen ábrákat fejben lefotózós dolog nincs, viszont kell tudni magolni. Nem biztos hogy ez a legjobb szó mondjuk rá, mert meg is kell érteni, nem elég ha vissza tudod mondani. Van gazdasági jog, adózási, könyvviteli és pénzügyi számviteli modul is, mindegyik törvényekre, jogszabályokra épül amiket be kell vágni, viszont ahhoz hogy könyvelj egy gazdasági eseményt értened is kell, hogy mit, miért, hogyan csinálsz. Inkább ez miatt nehéz képzés, nem a matek a gond. Brutál definíciók azért vannak, tudnak olyan barokk körmondatokat összerakni amiket elég értelmezni is.

jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld
jún. 19. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!