Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok tanulni?

Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam megtanulni semmit, hiába ültem le. Tudom, hihetetlen, meg kamu az egész, csak keresem a kifogást, hogy addig se kelljen tanulni, de esküszöm, hogy borzasztó nehezen marad meg bármi a fejemben, amit meg kéne tanulnom. Jön az érettségi, nagyon igyekszem megtanulni a tételeket, de semmi nem marad meg a fejemben, hiába olvasom el többször, miután elolvasom már nem is tudom, mit olvastam. Mondatról mondatra sem marad meg. Ráadásul tök zúg a fejem ilyen csendben, és nagyon zavaró, nem tudok odafigyelni sem. Miközben olvasok, több száz dolog jár a fejemben, egyszerűen nem tudok odafigyelni.

Egyébként sose voltam rossz tanuló, 4-5 szinten tudtam tartani, de tanulni sose tudtam. Csak eddig ez nem zavart, viszont mostmàr sírni tudnék, mert nagyon lassan haladok, és amiket ,,megtanultam" nagynehezen, azokra sem emlékszem már.

Volt valaki ilyen helyzetben? Tudtok valami praktikát, vagy tanácsot adni?


jún. 18. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem van ilyen, hogy valakinek nem megy az ùgymond "magolás". Hova mennél tovàbbtanulni? A reál tàrgyak mennek?

Nem lehet hogy csak a stressz okozza?

jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel a magolással vannak problémáim. Szeretnék egyetemre tovább menni, mert eddig gimnáziumba jártam, nincs szakmám, de nem tudom már mit csináljak. Mert így nem hiszem, hogy odavaló lennék...
jún. 18. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Filmekre, játékokra emlékszel?

Mert ebben az esetben, csak a tananyagot unod.

jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát mi érdekel?

Akkor nyilván ne olyan szakra menj ami magolós, de nagyon sokféle egyetem van, nem hiszem hogy egyikre sem lennél való

jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanulás is egy készség, amit lehet tanulni és fejleszteni. Ha sosem tanultál rendesen, és nem tanultál meg tanulni, akkor persze, hogy nem megy. Egy jó képességű gyerek simán leérettségizik négyesre, ötösre tanulás nélkül, mert az abszolút minimum (órákon ott kell ülni, házikat, dolgozatokat teljesíteni kell) ehhez elég. Utána szoktak kezdődni a gondok.
jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5:Nem is attól félek, hogy megbukok, hanem ugye nekem a pontok számítanak, fontos lenne, hogy jó százalékokat érjek el.


#3:Csak ha érdekel a film

jún. 22. 09:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!