Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmányok a kolis felvételihez?

Tanulmányok a kolis felvételihez?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdeném az egyetemet, mennyire veszik figyelembe a tanulmányokat a kollégiumi felvételinél?


Ilyenkor azt nézik, hogy hanyasak lettek az érettségik (3as, 4es, 5ös), vagy azt hogy az 500ból hány pontot értem el? (pl 430)

Nem találtam sehol erre vonatkozóan konkrétumokat.

Tudom hogy minden egyetemen más a helyzet, de úgy általánosságban kérdezem.



jún. 14. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
A legtöbb helyen szociális helyzet alapján osztanak be, a tanulmányi eredményeket inkább a szakkolik veszik figyelembe (ott elsőévesként a felvételi pontokat, a jegy majdhogynem lényegtelen). De ha leírod hova jelentkeztél, többet tudunk segíteni :)
jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már ezzel is sokat segítettél. Azért kérdeztem, mert most lesz a szóbelije egy olyan (egyébként kötelező) 6.tantárgynak, ami nem számítana bele egyáltalán a felvételi pontszámba, így nem kell tepernem, hogy az is ötös legyen.

Ennek tudatában lekerült egy plusz teher a vállamról.

jún. 14. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen kollégiumfüggő.
jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!