Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Veletek is előfordult már?

Veletek is előfordult már?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 11. osztályos és ma matek témazárót írtunk. Az anyag nem volt olyan kimondottan nehéz, mert értettem a lépéseket, de nem gyakoroltam annyira, hogy megmaradjon a fejemben. Szóval mégis bementem hogy megírjam (tegnap óta náthás vagyok) és amikor megkaptuk a feladatokat egyszerűen leblokkoltam, mert olyan nehéznek tűntek. És sajnos ez egyes lesz. Előtte volt egy kettesem és legalább egy hármast kellene szereznem, hogy kettesre kijavítsam, egyelőre ez lenne a terv. Csak most van bennem egy belső feszültség akárhányszor visszagondolok a délelőttre :( nem tudok megnyugodni, mert attól félek, hogy a legközelebbi dolgozatom is olyan 'trükkös' lesz. Pedig tavaly 4-es voltam, de más tanította. Úgy gondoltam, hogy elmondom a szüleimnek is.

Szégyenlem magam és el vagyok keseredve :( Valaki adna egy kis biztatást a közeljövőre?


köszönöm!


17/F


2010. okt. 29. 14:52
 1/7 A kérdező kommentje:
ha nem szerzek egy hármast ebben a félévben akkor bajban vagyok :(
2010. okt. 29. 14:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ezt szokni kell, senkinek nem mehet mindig minden tökéletesen. Nem szabad ennyire ráizgulni egy-egy dolgozatra...

Először is csinálj meg minden egyes házifeladatot. Ezeket nem azért kapjátok, hogy a tanár kiszúrjon veletek, hanem azért, hogy rutint szerezzetek egy-egy feladat megoldásában! Ha ez meg van magadtól, és nem lemásolva a szomszédról, az már fél siker, hiszen azt jelenti hogy érted mi hogyan is van.

Témazáró előtt vedd elő a füzetedet és szánj arra egy délutánt hogy átnyálazod, majd ezután minden feladattípusból megcsinálsz egyet-kettőt. Amelyik jól ment, amelyiknél magabiztos voltál, azt kicsit félre teheted, amelyik nehezebben ment, vissza kellett lapozni stb, abból csinálj többet...

Egyelőre ennyit tudok mondani. Erre rá kell szánni egy két délutánt a dolgozatok előtt, de nekem ez a tanulási módszer bejött!!

2010. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. okt. 29. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Még valamit kifelejtettem. Ha a házifeladat megoldásnál problémád akad, akkor se lemásold a problémás feladatot, hanem fordulj egy jobb matekos osztálytárshoz, és kérd meg hogy magyarázza el neked... ha senki nem tudja elmagyarázni neked, akkor az óra elején jelezd a tanárnak, hogy az egyik feladattal problémád volt! Ha még ekkor sikerül megértened mindent, akkor sokkal könnyebb dolgozatokra tanulni, hisz csak fel kell eleveníteni azt a tudást, ami már valahol megvan.
2010. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kevés házit kapunk ráadásul nem is ellenőrizzük mindig de ettől függetlenül megszoktam csinálni (ha megtudom)

apa jó matekos csak ritkán tudok eljutni hozzá mert mindig van valami lecke amit feltétlen meg kell tanulni :S (elváltak a szüleim)


Hányadikos vagy? :)

2010. okt. 29. 15:48
 6/7 anonim válasza:
Mintha én írtam volna. Ma velem is ez volt... Mikor elém rakta a tanár a dolgozatot: MIVAN?! Tisztában voltam vele,hogy fél perce még értettem,de amint elolvastam,lehetetlennek tűnt 45 perc alatt 10 feladat megoldása,ráadásul mindent elfelejtettem (sorrend,+/-,sűrűség-sebességszámítás,stb...)és azt se tudtam,mit számolok oldalakon keresztül,csak írtam szépen sorban láncszerűen abban ha hitben,hogy ezt biztosan így kell liszámolni... aztán egész szám helyett valami egészen más jött ki (számológéppel:0,927392739273...)utána meg elkezdtem sírni,hogy mitől lettem idén ennyire hülye,és hogy ha így folytatom,sose leszek színész...Két napon keresztül algebrát tanultam,ráadásul értettem is,és dolgozatnál meg minden kiment a fejemből... Tavaly még ötös voltam,most meg új tanár,és örülök,ha nem bukok meg... szóval nyugi,nem vagy egyedül.:) én minden esetre azzal vigasztalom magam,hogy év eleje,egy egyeshez 1 db ötös kell,hogy hármas legyen... magyarul megoldom... valahogy... 15/L
2010. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen akkor mi pont ugyanolyanok vagyunk :)

de remélem kitudtad vagy kitudod javítani, mi írtunk a héten ami szerintem nem lett olyan rossz szóval van még remény :D

2010. dec. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!