Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vizsgázhattam, mert...

Nem vizsgázhattam, mert osztályfőnökön "elnézett valamit" és vizsga reggelén hazaküldött. Mit lehet tenni? SOS!

Figyelt kérdés

A középiskolában megvolt az érettségim, maradtam még 1 évig szakmát tanulni, új osztályfőnököt kaptunk, elég "kezdő" volt...

Az egész év elég lazulósan ment el, én nem töltöttem le a szakmai gyakorlatot (megjegyzem x-nek hiányos volt a szakmai gyakorlata, y,z-nek rengeteg hiányzása volt rengeteg igazolatlannal, és még pát embernek voltak problémái, tehát 6-an kérdéses volt hogy vizsgázhatunk-e...)

05.01.-én lezárták a bizonyítványunkat, 05.14.-én vizsga reggelén nekem beszól osztályfőnök, hogy "Nincs meg a gyakorlatod, nem vizsgázhatsz!" Hát "Mother fuck is that!" mindenkinek megadták, csak nekem nem???

Aztán 5 hónap múlva megkaptam a bizonyítványom (nem hívtak bizonyítványosztásra, nem küldték ki postán...)


Aztán nézem, a bizonyítványomat, minden rendben van benne, osztályfőnököm töltötte ki... Hát KIDERÜLT HOGY VIZSGÁZHATTAM VOLNA, de osztályfőnököm rosszul emlékezett és ezért hazaküldött...


Mit lehet tenni?

-Persze levizsgázhatnék jövőre, de azért... felejt az ember, újra megtanulni idő, már nincsenek meg a tananyagaim, olyan dolgok amiket le kéne adni, és persze ki súgna?

-Ha felvételiznék valahova, és nincs szakmai vizsgám, az -30 pontot jelent...

-Ha el akarok valahol helyezkedni, és megkérdezik "Van szakmád?" Erre mit mondjak??? Nincs, mert osztályfőnököm elnézett valamit, és nem engedte hogy vizsgázzak! Hát a kutya nem hiszi el, persze hogy hü..ének néznek és elküldenek a f...-ba!


Lehet egyáltalán valamit tenni???


2010. okt. 29. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs meg a gyakorlati időd, nem vizsgázhatsz. Nem azzal kéne hadakozni, hogy másnak ennyi meg annyi van. Nyilván ha valamit nem teljesítesz, nem kapsz róla papírt. Ha elkezded az elejétől, talán lehet csak a gyakorlatot pótolni és utána jöhet a vizsga, gondolom a teljesített tárgyakat elismerik.
2010. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem tehetsz. Nincs meg a gyakorlati időd, ezt sehol sem nézik el neked.

Max azt tudod tenni amit az első írt: újra jelentkezni és bepótolni a gyakorlatokat.

2010. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem értitek...

Megvan a gyakorlatom, az osztályfőnököm megadta, és a másik 5 gyereknek is.

Csak vizsgán "elfelejtette" hogy nekem megvan, és hazaküldött!

TEHÁT MEGVAN A GYAKORLATOM, CSAK OSZTÁLYFŐNÖKÖM ELFELEJTETTE, ÉS EZÉRT KÜLDÖTT HAZA!


Ennyi erővel hazaküldhetne akárkit, és a diák nem szólhat semmit???

2010. okt. 29. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit, csak azt, hogy utólag levizsgázol. Mégis mit képzelnél: vizsga nélkül adjanak neked vizsgabizonyítványt vagy hogy? Te éppúgy hibát követtél el, mint az osztályfőnök azzal, hogy nem nézted meg a bizonyítványodat idejében és még további öt hónapig nem kerested. Már akkor rögtön kellett volna utánajárni, hogy hogy lehet az, hogy a többieknek beírták a gyakorlatot, neked meg nem.
2010. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kaptam egy levelet, hogy mikor van vizsga, reggel bemegyek, azt hiszem minden rendben, erre osztályfőnököm szól, hogy "a papírt csak véletlenül küldték ki, és nem vizsgázhatok, mert nincs meg a gyakorlatom..." Mondta azt is hogy majd értesítenek bizonyítványosztásról, mert most a bizonyítványok a páncélszekrényben vannak... Megjegyzem 5 perc múlva kezdődött a vizsga... SEMMIT NEM LEHETETT TENNI!

5 hónap alatt nem szóltak semmit, a bizonyítványomat nem küldték ki, hát csak bementem...

Nem hiszem hogy én lennék a hibás! OTT VOLTAM VIZSGÁN, VIZSGÁZHATTAM VOLNA, CSAK OSZTÁLYFŐNÖKÖM ROSSZUL TUDTA ÉS HAZAKÜLDÖTT!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem hiszem hogy jogilag ne lehetne semmit tenni...


Te pl. mit tettél volna, ha bemész érettségizni, és az egyik tanár azt mondja, hogy "Nem érettségizhetsz, mert ... van." És 5 hónap múlva kiderül, hogy a tanár hibázott, veled minden rendben volt, és érettségizhettél volna?

2010. okt. 29. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor elmennék a következő érettségire.

Nem, nem lehet jogilag semmit sem tenni, mert az életben nem tudod bebizonyítani, hogy az a tanár ezt mondta neked. Simán gondolhatják azt -megjegyzem jogosan-, hogy csak szimplán nem mentél el vizsgázni.

Mellesleg októberben is voltak vizsgák. Ha előbb észbe kapsz már a kezedben lenne a bizonyítvány. Úgy gondolom, hogy téged nem is nagyon érdekel ez a dolog, csak jó volt valamin fölháborodni.

2010. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De mégis mit gondolsz, hogy tenni lehetne: vizsga nélkül adjanak vizsgabizonyítványt? Nem adhatnak! Akkor kellett volna gyanút fogni, amikor téged hazaküldtek, a többieket meg nem. Polgári perben beperelheted az osztályfőnököt és kérhetsz nem vagyoni kártérítést (nem mintha ezt javasolnám, mert többe kerülne a leves, mint a hús), mást nem tehetsz, mért, mit vársz? A következő vizsgaidőszakban leteszed a vizsgát és viszed a pontjaidat. Ezt követően elküldheted az of-t melegebb éghajlatra.
2010. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!