Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel győzzem meg a szüleimet,...

Mivel győzzem meg a szüleimet, hogy a szakközépben ugyanolyan oktatásban részesülök mint egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a gimnáziumban minden szart vesznek az emberek sok felsleges dolgot, és mondjuk egy humán szakközépben az értelmesebb lényegibb és emberibb dolgokat vesznek mellé tehetséggondozó is.
2010. okt. 23. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Szakközépiskolába akkor érdemes menni, ha konkrétan az abban a suliban oktatott szakirányra érzel elhivatottságot (pl. művészeti szakközepek). Ha még nem tudod pontosan, mi akarsz lenni, mindenképp jobb választás a gimnázium, mert az szinte bármilyen pályára felkészít.

Meg aztán az ember változik is. Én például nyolcadikos koromban még orvos akartam lenni, és azért mentem nyelvtagozatos gimnáziumba, hogy a nyelvvizsgával plusz pontot szerezzek (ez még a 80-as években volt). Aztán a gimnáziumban derült ki, hogy sokkal inkább humán beállítottságú vagyok, és angol-német szakon kötöttem ki. Ha elmentem volna egészségügyi szakközépiskolába, akkor nézhettem volna, hogy hová tanuljak tovább.

Igaza van anyukádnak, erősebb és jobb a gimi.

2010. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont nem. Gimnáziumba lehet, hogy azok mennek, akiknek jobb jegyük van, de elképzelésük sokaknak nincs, hogy mit is szeretnének csinálni (az a szomorú, hogy később sincs). A szakközepes anyag nem annyira sallangos, mint a gimis, és akik szk.-be járnak, már van v.mi lövésük arról, mik akarnak lenni (több irányba is el lehet indulni sz.k-ből).

Az meg, hogy lenézik a szakközépiskolát, annak köszönhető, hogy azokat is lenézik, akik kétkezi munkát végeznek. Holott nincs lényeges különbség a kettő között.

Mivel akarsz foglalkozni, kérdez, mi érdekel?

2010. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*kérdező
2010. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem... csak egyszerűen átakarok menni egy bizonyos iskolába ami szakközép és a szüleim kézzel lábbal hadakoznak. Hogy nem tudom elítélik, hogy egy gimnáziumból mentem szaközépbe , mikor munkavállalások vannak lenézik a szakközepet,. és az alapján szortíroznak majd a legmagasabb végzettségek után. Azt mondják, hogy a szakközép az egy szutyok szar. Megkapod az érettségit és utána el vagy engedve, és nem tudsz továbbtanulni. De szerintem ez minde hülyeség. Segítsegetek valamivel érvelni, mert nem bírom sokáig abba a suliba ahova járok. És ebbe a szakközépbe akarok járni, amit kiszemeltm magamnak!!! :(:(:(:(:(:(
2010. okt. 24. 19:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy humán szakközép iskola
2010. okt. 24. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:

A te gondolkodásmódodnak is inkább a humán szakközépiskola felel meg. Itt a humán tárgyakból jobb az oktatás, mint egy nem humán gimnáziumban; emellett lesz egy szakmád is - mit szemeltél ki magadnak? Milyenek a jegyeid?


Kereshetsz egy humán gimnáziumot is, és utána is tanulhatsz szakmát. Bár, ha nem tagozatosból mész át, akkor veszthetsz egy évet akár egy számodra egészen új tárgy miatt.

2010. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyának, hogy utána is tovább lehet tanulni a kiválasztott szak irányába. Sőt, ha nem gondolod meg közben magad, akkor még előnyben is lehetsz a gimnáziumból jövőkkel szemben. De, ha meggondolod magad mondjuk tizedikben, akkor ez az előnyöd elvész, és pótolnod kell a hiányosságaidat az új iránynak megfelelően.
2010. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az évvégim elég rossz lett. (3-as)...De azóta nagyon belehúztam, úgyhogy most 4-5 vagyok.
2010. okt. 24. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor inkább maradj a gimnáziumban. Több időd lesz eldönteni, hogy mi is akarsz lenni.
2010. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!