Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy arány?

Mit jelent az hogy arány?

Figyelt kérdés
Akárhogy próbálom nem tudom megérteni, magyarázzák és nem értem meg... nem tudom hogy mi az hogy valaminek az aránya megegyezik valaminek az arányával... nem tudom... és nagyon bosszant mert ez gáz.
2010. okt. 23. 15:22
 1/2 Silber ***** válasza:

Nem bonyolult dolog. Azt fejezi ki, hogy az egyik dolog mennyire hasonlít a másikra. "Összehasonlítás".

Tegyük fel, hogy van két ember. Az egyik 1 (Pistike), a másik pedig 2 méter magas (László). Ez azt jelenti, hogy az egyik ember kétszer magasabb, mint a másik.

Ha azt akarjuk megtudni, hogy Pistike magassága hogy arányul László magasságához a következőt tesszük: Pistike magasságát elosztjuk László magasságával, tehát: 1:2=0,5.

Tehát Pistike magassága fele (0,5) László magasságának.

2010. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ez elég egyszerűnek tűnik, csak nem tom gyakorlatban megtudmo-e csinálni :'DD
2010. okt. 24. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!