Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztályozó vizsga nélkül...

Osztályozó vizsga nélkül teljesíthető a tanév?

Figyelt kérdés
2024-ben még nem volt a lányom iskolában. Kb. 2 hónapot tuti hiányozni fog betegség miatt. Első félévben is volt hiányzása. 250 óra hiányzás tuti összejön, de szerintem több is. Tudom, hogy a jegyeket is nézik, de neki az sincs most. Tegyük fel visszamegy márciusban és összeszed mindenből 3 jegyet akkor osztályozható? Vagy szakmánál felejtős, hogy ennyi hiányzást elnéznek?
jan. 18. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a tanárok és a vezetőség hozzáállásától is, szerintem érdemes beszélned velük. Nálunk többnyire próbáltak átrugdosni mindenkit, ha kellett, akkor minden órán röpit irattak a sokat hiányzókkal, csak mert nem akartak osztályozóvizsgát csinálni nekik.

De egyébként egy osztályozóvizsga sem a világ vége, nekem egyszer félévi suliváltásnál kellett 5 tantárgyból is csinálni. Olyan, mint egy nagy TZ + 1 szóbeli felelés. Itt is az szokott lenni a tanárok célja, hogy átmenjen a diák, senkinek sem szokott célja lenni, hogy csak azért is ismételjen osztályt Pistike.

A szakmai része viszont már macerásabb, erről szerintem az osztályfőnökkel kéne első körben beszélned, hiszen ha nincs ott az órákon nagyon le lehet maradva.

jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!