Érdemes-e nem akkreditált képzést végezni?
Áttekintve a jelenlegi magyarországi felnőttképzést, a klasszikus OKJ-k (tudom, hogy most már nem OKJ a neve, de az egyszerűség kedvéért) egyik nagy előnye szerintem, hogy akkrediált képzéseket nyújtanak, tehát széles körben ismertek, megtekinthető a tananyaguk, stb. Ergó egy munkáltató/megrendelő pontosabb betekintést kaphat egy munkavállaló szaktudásába ezáltal, ami nagyobb bizalmat és zökkenőmentesebb munkavégzést jelenthet.
Viszont az a tapasztalatom, hogy sok tekintetben ezek a képzések nem naprakészek vagy bizonyos, feltörekvő munkakörökre még nem is léteznek képzések - az ilyen munkakörben dolgozók jellemzően társszakmákból kerülnek át és "beletanulnak" a szakmába. Viszont ilyen területekre sokszor léteznek nem akkreditált, de minőségi képzést nyújtó képzések/intézmények.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri-e inkább egy specifikus, de nem akkreditált képzést elvégezni egy adott területre vagy inkább érdemes az államilag elismert, de nem 100%-ban egy adott területre felkészítő képzést elvégezni?
Szándékosan nem specifikálok, mert úgy gondolom, hogy a legtöbb szakterületen jelenleg létezik ez a probléma és az általános tapasztalatokra lennék kíváncsi.
"megéri-e inkább egy specifikus, de nem akkreditált képzést elvégezni egy adott területre"
Szerintem nem. Amelyik cég azt akarja, hogy specifikusabb tudásod legyen, az úgyis szervez saját képzést, mielőtt elkezded a munkát - de erre eleve csak akkor ad lehetőséget, ha valami akkreditált képzést már elvégeztél az adott területen, eleve úgy jelentkezel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!