Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés

Elsőre viccnek tűnhet a kérdés, de nagyon nem az.

Általános és középiskolában végig kitűnő voltam szinte nulla tanulással. Közép érettségikre nem készültem semmit, mégis mind 90% körüli lett. Emelt kémia-biosz szintén sikerült 80%-ra, pedig azon kívül, hogy faktra bejártam, azokba se fektettem túl sok energiát. (Suli után 4-től 9-ig dolgoztam gimi mellett végig, sokszor hétvégén is, szóval a házi feladatok megírásán kívül időm se igazán volt tanulni.)

Tehát most itt vagyok az áhított egyetemen, de a vizsgákkal nagy gondok vannak. Mind a 2 fő tárgyból buktam már egyszer és eléggé kétségbe vagyok esve, hogy mit kéne másképp csinálnom.

Munkahelyemen augusztus végén felmondtam, azóta csak a tanulásra koncentrálok. Próbáltam készülni szorgalmi időszak alatt is, az előadások anyagából folyamatosan írtam itthon a vázlatokat, az évközi zk-k mind nagyon jól sikerültek, szóval nem most zúdul rám minden.

Általában quizletet használok és próbálom felmondani magamnak az anyagot/tételt, de ezek szerint ez a módszer ide már kevés.

Ti hogyan készültök fel olyan vizsgákra, ahol sok lexikális tudás szükséges? Szóval nem olyan mint pl az emelt kémia számolós feladati, ahol ha érti az ember az alapokat és egy kicsit gyakorol, akkor később nem lesz gondja, hanem vagy tudom hol tapad az az izom vagy nem, amit elvileg csak meg kéne tanulni, de ilyen mennyiségű anyag nekem egyszerűen nem marad meg a fejemben...

Légyszi segítsetek!



jan. 7. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A töri is lexikális volt. Ne aggódj, az anatómia másnak is nehéz.
jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj jegyzetelési/tanulási technikákat. Mindenkinek más jön be.

Én pl. nem figyelek az anyagra ha olvasok, ezért a fontos dolgokat vázlatosan jegyzetelem, de a jegyzetet általában már nem használom, mert arra ugyanúgy nem figyelek. Ha más olvassa ezeket, akkor általában nem is érti.

Ezen kívül színkódokat használok (összetartozó dolgok egy színnel kiemelve, pl. németnél a der/dia/das külön színnel, vagy mondjuk növények nevének tanulásakor az egyik csoport ilyen színnel, a másik olyannal).

Próbálhatod, hogy egyes adatokat felírsz a lakásod különböző pontjain. Pl. egy adatot ragadós cetlivel kiraksz a tükörre, egy másikat az ajtóra stb. Viccesnek tűnik de sokat segít.

Rajzolás nagyon hasznos, főleg anatómiánál, nem kell művészi rajz, csak vázlatosan az alakja, itt is használhatod a színeket (nem kell valósághűen, hanem színkódolva). Az izom tapadásokat is tudod ezzel a módszerrel.

A quizletet ne engedd el, az is jól kombinálható ezekkel.

Neten tudsz keresni ezer ilyen technikát, próbálgasd, cserélgesd, kísérletezz és megtalálod a megfelelőt.

jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anatómia tipikusan az, amit magolni kell:S

1. Keress számodra JÓ ábrákat (ha van hozzá érzéked, rajzolj sokat, színes ceruzákkal - nekem mindig is fakezem volt, én nem rajzoltam, max. 2-3 ákom-bákom vonalat, azt is csak akkor, ha nagyon muszáj volt)

2. Én az ilyen magolós dolgokat egy letörölhető táblára írtam fel (újra... és újra... és újra... és újra...) - mert írás közben jobban megjegyeztem (de pl. kémia, biokémia képleteket is így rajzoltam fel; ahhoz legalább nem kellett rajztehetség:D) RENGETEGSZER kell ugyanazokat a dolgokat ISMÉTELNI, amíg tényleg beivódik.

3. Ne keseredj el! Ha az évközi beszámolók jól mentek, akkor még le fogsz tudni vizsgázni, még rengeteg idő van a vizsgaidőszakból!

jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
A magolós tárgyakat be kell magolni és hangosan kell olvasni, felmondani, akkor a vizuális és akusztikus inger együtt hat, jobban rögzül a tananyag. Én bár elég régen tanultam bármit (több, mint 60 éve), mindig fekve tanultam és pár perc után el is aludtam, de az alvás is csak pár percig tartott, utána folytattam. Valahol olvastam anno, hogy a rövid távú memóriából alvás alatt íródnak át az emlékek a hosszú távú memóriába.
jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%

Szerintem kérj segítséget másoktól, és tanuljatok ketten, vagy többen. Nekem ez a módszer vált be a magolós tárgyaknál.


Biztos van olyan tétel, amit ne nem tudsz tökéletesen, de a társad igen, és fordítva. Így tökéletesen el tudjátok magyarázni egymásnak a hiányos tételeket.

jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anatómia pont olyan amit kell magolni is de ha érted az összefüggéseket akkor egyszerűbb magolni is azt amit kell
jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!