Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tanulás nélkül vagyok 3as...

Ha tanulás nélkül vagyok 3as vagyok, akkor minek tanuljak?

Figyelt kérdés
Szüleim hívogatják külön tanárokat, mintha bukásra állnék úgy kezelik, márpedig nekem a hármas tökéletes, nem tudom miért nem értik meg... am 9edikes vagyok
2010. okt. 19. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért szeretnék, hogy tanulj, mert az növeli a továbbtanulási esélyeidet, ami növeli annak a esélyét, hogy azt csináld majd felnőtt korodban, amit szeretnél, ami meg növeli annak az esélyét, hogy boldog legyél.

Persze a képlet nem ennyire egyszerű, de kb valahogy így néz ki leegyszerüsítve. :)


Amúgy nem fogok hazudni, tényleg nem a jegyeiden múlik az, hogy majd a nagy betüs Életben, hogy fogsz boldogulni, DE ha jól tanulsz, akkor az esélyeid nagyobbak lehetnek arra, hogy jól.


Én amúgy nem voltam jó tanuló, de elértem, amit akartam. Sőt! Szerintem jobban állok, mint sok kitűnő vagy jól tanuló osztálytársam, tehát én azt az elvet vallom, hogy inkább talpraesettnek kell lenni, mint kitűnő tanulónak. Viszont ha lenne gyerekem, akkor én is szorgalmaznám, hogy azért ha lehet, inkább tanuljon jól.


És ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor azt javaslom, hogy egy valamit mindenképp tanulj meg jól: idegen nyelveken beszélni. Minél többet, minél jobban.

És persze legyél nyitott és kritikus a világra.

Sok sikert!

33N

2010. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Hát 3asal is csak annyit érsz, mint a kettessel, ha tovább akarsz tanulni ennél jóval több kell, az egy dolog hogy órán ragad annyi ami elég egy 3asra, de néhány hét múlva már a töredékére sem emlékszel, az érettségin nincs kegyelem kettes. Amit az előttem szóló mondott az mind szép és jó, de 1000ből egy embernek sikerül műveletlenül karriert csinálni, a többi 999 alkalmi munkákból és segélyekből tengődik szűkösen.
2010. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kihagytam hogy fizikábol és kémiából... szóval. a sulinak semmi köze ehhez a 2 tantárgyhoz, mindössze 1 évig tanuljuk mind a kettőt. szóval ha továbbtanulok senkit nem fog érdekelni hányas voltam kilencedikbe fizikából
2010. okt. 19. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Na ácsi egy pillanatra. Csak mert nem voltam jó tanuló, még nem jelenti azt, hogy műveletlen is vagyok. Diplomám is van, mert időközben azt is megcsináltam, a sok okos kedvéért, de nem azért van jó melóm és keresek jól, mert van diplomám.


A másik meg. Nézd meg nyugodtan az igazi milliomosok életrajzát. Egy sem fejezte be a sulit.

Az iskola azért kell, mert ez az elvárás a mai viszonyok között, de nem ettől lesz valaki gazdag és/vagy művelt. A kettőt nem szabad összekeverni.


Amúgy meg szerintem elég sok diplomás is tengődik segélyből vagy dolgozik minimálbérért. A közvetlen baráti környezetemben is van egy pár. Az iskola tudást ad, de az Élethez ennél több kell. Ha nincs ész és talpraesettség, akkor annyi.


De továbbra is mondom, hogy én is azt javaslom inkább tanulj, mert abból baj nem lehet. Míg a fordítottjából igen.

2010. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg tedd meg nekik azt a szívességet, hogy napi 1-1 órát foglalkozol ezekkel is és felhozod magad 4-re. Ha tanulás nélkül vagy 3as, akkor igazán nem fog nagy erőfeszítésedbe kerülni, hogy egy picit jobb legyél és ezzel megnyugtasd anyudékat. :)

(továbbra is az első voltam)

2010. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15:46

Hallod, te milyen világban élsz? Egy 8.-as megírja simán az érettségit. Igen, szomorú, de ez van. 2-es 3-as tanuló voltam, 4-es, 5-ös érettségiket írtam. Most mérnöknek tanulok főiskolán.

2010. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!