Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az épitész az aki csak megterv...

Az épitész az aki csak megtervezi az épületet vagy a kivitelezés is neki kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 18:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

:DDDD

ne haragudj de ez nagyon aranyos kérdés

:DD

egyrészt ezt nem így kilóra mérik, másrészt a kettő közt azért van átmenet...

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?


Én egyébként eredetileg azt gondoltam, hogy szeretnék az ilyen emberléptékű dolgoknál maradni, amit még egy személy többé-kevésbé ki tud dolgozni, át tud látni viszonylag részletekbe menően.

Amiket a mostani helyemen csinálok, azok azért ennél nagyobbak, de elég változatos - viszont általában nem egy ember tervezi őket, hanem többen agyalunk rajta és egymás munkarészeibe is belebeszélünk.

2010. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

16F :D

Hát hogy kell-e többet tanulnia annak aki magasabb épületeket akar tervezni ?

2010. okt. 19. 15:24
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem többet tanulnia kell, hanem többet dolgoznia.

Mint már említettem, az érdemi nagyságrendű épületek tervezéséhez szükséges jogosultság megszerzéséért minimum 7 évet kell dolgoznod, szigorúan a diploma _után_.

Egyébként ezen a szakon amúgy is jellemzően nem "tanulni" kell, hanem rajzolni (amikor tanulsz, rendszerint nagyrészt az is rajzolás, kivéve néhány tárgyat, mert általában vizuális információt kérnek majd vizsgákon is rajzolni kell mindent)


Kicsiny hazánkban, mint már bizonyára feltűnt, nem nagyon hemzsegnek a felhőkarcoló (fajsúlyú) projektek, úgyhogy azokat is amik vannak, általában a néhány (tucsat) menő iroda vadássza le, az "ifjú titánok" maximum besegíthetnek egy ilyen helyen, a tervezés a "nagy öregeké".


Valószínűleg ez lehet az oka, hogy az egyetemen nem is nagyon próbálják oktatni, hogy mit kell kezdeni egy nagyobb tervezési feladattal. Aki oda kerül, meg érdemes rá, ötven éves korára úgyis megtanulja az élettől.


Aztán ha elmegy mondjuk az ember lánya külföldre cserediáknak (rengeteg erasmus helye van a karnak), akkor csak pislog, hogy hogy repkednek a tervezési feladatokban az 1000 négyzetméterek jobbra meg balra.


(Viszont azért úgy fair, ha hozzátesszük, hogy sok külföldi egyetemen viszont a mienkkel ellentétben teljesen normális dolog megépíthetetlen, levitáló stb.ufókat tervezni az órán, mondván, majd a statikus kitalálja hogy hogy álljon meg, fő a koncepció és a papír mindent elbír - nálunk ez már a kezdet kezdetén sem elfogadott).


Milyen nyelveket tanulsz egyébként? mert ha ilyen nagyra törő elképzeléseid vannak, és tényleg jó vagy, akkor lehet, hogy megpróbálkozhatnál külföldi egyetemmel is. Itthon kicsit hajlamosak lesznek az emberek egy idő után beleragadni a pocsolyába.

2010. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

vietnam ( vietnami vagyok :) )

magyar

angol

német

lehet hogy spanyolt is fogok tanulni

2010. okt. 19. 18:13
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen ! Elég nagyra törő elképzeléseim vannak , szinte némelyik megépithetetlen , még lerajzolni is alig tudom ( pedig rajz tagozatra járok :S )
2010. okt. 19. 18:19
 16/17 anonim ***** válasza:

akkor szerintem az angollal vagy a spanyollal (nyelvterület) próbálkozz, németeknél szintén nem annyira rajzolgatnak valóságtól elrugaszkodott dolgokat :)

van valahová feltöltve kép amit rajzoltál? mert ezek szerint foglalkozol valami rokon témával már most is...


őket próbáltam erasmuson:

[link]

elég menők, legalábbis annak tartják magukat,

és eléggé optimális egyvelegei a magyar/német meg az elrugaszkodott francia/amerikai oktatásnak, ők is elég komolyan veszik a szerkezeti dolgokat, csakhogy nem csak családi ház léptékre képeznek ki hanem jóval merészebb dolgokra is...

én konkrétan egy olyan kurzust is csináltam ahol versekből kellett épületet tervezni (!!!).


Vietnamról nem tudok nyilatkozni...

de egyébként az biztos, hogy most ilyen felhőkarcolós típusú dolgokat a világnak azon a felén építenek legtöbbet, pont tegnap botlottam egy ilyen statisztikába.


Ha magyar állampolgár vagy, akkor azért érdemes az eu-n belül nézelődni, mert úgy a tandíj sokszor többé-kevésbé elkerülhető vagy legalábbis létezik rá túlélési stratégia. De mondjuk van lengyel meg bolgár ismerősöm is, aki Chicagoban tanul, de szerintem ők családostól mentek oda mert van amerikai állampolgárságuk is, azt meg tanulóvízumért nem osztják.

2010. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát most menten gimibe és azt terveztem hogy a második évtől felveszem a spanyolt . De mivel a tagozatomhoz a német jár és nincs angol , igy nem tudom hogy második évtől felvegyem-e az angolt (amit eddig csak az általánosban tanultam , de viszont nagyon jól megy , és külön angol tanárhoz is járok ) vagy fegyem fel a spanyolt .


Feltölthetek pár saját tervet ha érdekel .


Énis megkérdezhetem hogy hány éves vagy ?

2010. okt. 20. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!