Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az épitész az aki csak megterv...

Az épitész az aki csak megtervezi az épületet vagy a kivitelezés is neki kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A kiviteli tervet is építész rajzolja (jobb esetben), de nem feltétlenül ugyanaz az építész, aki az eng tervet.

Vagy mire gondoltál konkrétan?

Nem tudod eldönteni, hogy akarj-e építész lenni, vagy nem tudod, mit várj az építésztől?

2010. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát én épitész szeretnék lenni . De én csak meg tervezni szeretem az épületet.
2010. okt. 17. 18:40
 3/17 anonim ***** válasza:

A kiviteli tervet is építész rajzolja (jobb esetben), de nem feltétlenül ugyanaz az építész, aki az eng tervet.

Vagy mire gondoltál konkrétan?

Nem tudod eldönteni, hogy akarj-e építész lenni, vagy nem tudod, mit várj az építésztől?

2010. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
hopsz, bocsi, ezt nem tudom, hogyan varázsolta a "rendszer"
2010. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szóval, elvileg (ha elég jó vagy és van elég megbízásod/olyan állást tudsz találni ahol ez a dolgod) semmi akadálya, hogy a kiviteli tervek rajzolását "lepasszold", csak hát van a dolognak egy olyan hátulütője, hogy akkor nem biztos, hogy úgy fog kinézni a megépült ház ahogyan azt te szeretted volna. Családi háznál egy csomószor nem is rajzolnak/tatnak kiviteli tervet.

Meg hát az építkezésre is ajánlatos néha kitolni az arcodat, főleg kicsiny hazánkban sok meglepetés érhet... de ez a problémakör ritkán sújt le 35 éves kor előtt ...


Ja! És pont most fedeztem fel, hogy a korlátlan tervezési engedély megszerzéséhez _HÉT_ év gyakorlat szükségeltetik, úgy gondolkozz... a BME építész kar alapból 6-8 év, győrit nem tudom elvileg hasonló az is... ezzel a lendülettel akár orvosira is mehettem volna :(

2010. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszi !7 év :S ,nem családi házak tervezésére gondoltam hanem felhőkarcolóra, külföldön.
2010. okt. 17. 19:08
 7/17 anonim ***** válasza:

felhőkarcolókra :) pedig már majdnem hozzátettem, hogy nyugi ám, két év után lehet kérni egy korlátozottat, és azzal már ilyen 2-3 lakásos dolgokat lehet alkotni...


Egyébként az a vicces, hogy én _most_ (diploma előtt gyakornokoskodván) úgy látom, hogy külföldön sokkal előbb lehet érdemi tervezési munkához jutni, mint otthon, és ez akkor is így lenne, ha nem hasalna épp a földön a komplett építőiparunk.


Persze lehet, hogy csak én tenyereltem jó állásba.

2010. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Te is épitésznek tanulsz ?
2010. okt. 17. 20:19
 9/17 anonim ***** válasza:

yeppp

de remélem már nem sokáig :D

2010. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És te kisebb épületeket vagy nagyobb pl.:felhőkarcolókat akarsz majd tervezni ?
2010. okt. 18. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!