Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matek érettségi felkészü...

Emelt matek érettségi felkészüléshez tippek?

Figyelt kérdés
Kinek mi segített? pl könyvek, weboldal... stb. (szóbelihez és írásbelihez is) A szóbelinél mennyire van pontosan megadva az, hogy egy adott tételnél mit kell elmondani, vagy ez mennyire tanárfüggö?
2010. okt. 16. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én emelt matekoztam, bár nem most, hanem tavaly.

Vizsgázni más tanárnál, más suliban fogsz, szóval ilyen szempontból a te tanárodnak semmi köze nem lesz hozzá. Az írásbelit is máshol írod.

Sok tételt megtalálsz a neten, ha beírod google a tétel címét. Na persze, az úgy nem tökéletes, de alapnak jó.

Ha van még kérdés, szívesen segítek. :)

2010. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál! Arra lennék kiváncsi h konkretan pl Neked volt-e vmi könyved, amit nagyon hasznosnak gondolsz így utólag.

Tudom, h máshol vizsgázom, föleg h én is tavaly érettségiztem, csak most tennék emeltet. Neked h sikerült?

A szóbelin azt nem értem, h honnan tudom, h az adott vizsgáztató majd mit vár el, hogy mit mondjak... Nincs megadva pontosan, hogy minek kell elhangoznia, amire pontot kapok...:S ?

2010. okt. 16. 18:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem most, jövöre (2012-ben), addig tanulnék, nagyon jól kell hogy sikerüljön. 90% minimum.
2010. okt. 16. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Több könyvet olvasgattam, ami nekem sokat használt, meg is vettem, a "Készüljünk az érettségire matematikából közép és emelt szinten - szóbeli tételek, elméleti összefoglaló" volt. (Bordós-barnás kívülről, Műszaki könyvkiadó)

Minden témát átvesz, hozzá az össze kapcsolódó def, tétel, bizonyítás.

Igazából te döntöd el sok tételnél, hogy mit mondasz. Meg van, hogy mi kell, h elhangozzon, 1 def, 1 tétel, 1 bizonyítás, stb. Sok olyan van, aminél 2-3 def van, 2-3 tétel. Ilyenkor azt kell választani, ami illik a témához, és amit nagyon tudsz, hogy ne tudjanak belezavarni.

Nekem 70% lett. Úgy érzem, tudtam volna jobbra is, de végülis elég volt. Neked mihez kéne?

Amúgy hová valósi vagy? :)

2010. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok, nyíregyi pilótaképzésre jelentkeznék. Ebben a önyvben benne van, hogy mi az az 1 def,v.¨és biz.... aminek el kell hangoznia tételenként? Vagy azt hol találom meg, hogy melyik tételnél, mi a minimum követelmény?
2010. okt. 17. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!