Mi a fontosabb egyetemen jól teljesíteni vagy dolgozni a tanulás mellett?
Ha komoly karriert akarsz befutni akkor erősen tud számítani az átlag. Én programtervező informatikusként (ELTE) igen magas átlagot produkáltam a szak nehézségéhez képest (4,7 feletti) ennek köszönhetően kaptam egy lehetőséget, hogy csatlakozzak egy nemzetközi kutatási projekthez amelyet az Európai Űrügynökség finanszírozott és több egyetem kooperációjával valósult meg, elsősorban az ELTE Űrtudományi doktori iskola hallgatóiból, de szükség volt informatikusokra is úgyhogy konkrét ajánlattal kerestek fel engem és a szakon 4,5 feletti átlaggal rendelkezőket. Én ezt elvállaltam, ebből írtam a szakdogát, külföldi konferenciákra járhattam valamint igen magas impact faktorú újságban született publikációm. Ezeket természetesen büszkén tüntetem fel az önéletrajzomban. Miután végeztem az egyetemen a versenyszférába mentem, sosem volt gondom az elhelyezkedéssel és a bértárgyalások is igen kedvezően alakultak számomra, de ami feltűnt hogy 6 év távlatában is az interjúztatókat az érdekli hogy mit csináltam ezen a projekten, általában mindenki erről kérdez a többi multis tapasztalatomat olyan teljesen átlagosnak tekintik, nem is nagyon érdekli őket.
Szóval ha tudományos / kutatói pályán gondolkozol vagy valami komolyabb tehetséget igénylő projekten, ott nézik az átlagot. Ezen kívül nálunk hirdettek még egy kiberbiztonsággal foglalkozó igen magas ösztöndíjat fizető projektet is (ott nem vettem részt személyesen), oda a jelentkezőktől elvárás volt a 4.0 feletti átlag.
A kutatás rész nem annyira érdekel, illetve vidéken vagyok és nem is szeretnék a fővárosba, illetve külföldön munkát végezni. Így nem hiszem, hogy egy kisvárosban pont egy nemzetközi ajánlattal fognak megkeresni.
De nagyon köszönöm a válaszod, köszönöm, hogy érveltél a másik oldal mellett is.
Ha tudsz olyan munkahelyet, gyakornoki helyet találni, ami tanulmányokba vág és tudsz releváns szakmai gyakorlatot szerezni vele, akkor érdemes dolgozni, mert esetleg a diploma után jól jöhet a későbbi elhelyezkedesnél, hogy rendelkezel releváns gyakorlattal, ha esetleg nem maradnál valamiért a korábbi helyeden.
Persze sok függ attól is, hogy hogy tudod össze egyeztetni a munkát a tanulással, például mennyire rugalmas a munkavégzés, neked milyen a teherbírásod, hány órát szeretnél dolgozni, a munkahely figyelembe veszi e, hogy még tanulsz.
Ha találsz olyat ami szakmai tapasztalatszerzés szempontból megfelelő, akkor maximum átkéred magad levelező tagozatra, ha nem bírod nappali tagozat mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!