Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatt inkább több...

Egyetem alatt inkább több gyakornoki hely rövidebb ideig, vagy kevesebb gyakornoki hely, de ott több eltöltött idő?

Figyelt kérdés
Következő tanév tavaszán fogok végezni mesterszakon, most a negyedik gyakornoki helyemen vagyok (a Bsc alattit is számolva). Lenne lehetőségem még egy helyre menni, ami egyébként erős hely, de nem tudom, hogy nem nézne-e ki rosszul pl. az önéletrajzomban, hogy több helyen csak 2-3-4 hónapot voltam (még akkor is ha volt olyan amelyik fix időre csak ennyi volt). Kicsit olyan érzése lehet valakinek, ha ránéz, hogy váltogattam sűrűn vagy nem marasztaltak ezeken a helyeken. Ugyanakkor minden helyen plusz új tapasztalatokat, kapcsolatokat lehet szerezni meg megnézni jobban, hogy az adott hely konkrétan hogy tetszik. De persze az is ott van kontraként, hogy egy mondjuk 2 hónapos gyakornokság alatt nehezebb beleszokni a feladatokba. Mit gondoltok melyik érné meg jobban? Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2023. aug. 9. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha attól tartasz hogy túl ugrálósnak tűnsz így max hagyd ki a 2-3 hónapos helyeket, egyetemistákon kevésbé kérik számon az ilyen kisebb kimaradásokat, de valószínűleg akkor sincs gond ha bent hagyod. Ez miatt nem érdemes maradni a mostani helyeden ha van jobb lehetőség. Ha úgy adódik akár maradhatsz is majd ott teljes munkaidőben, szóval ha jobb hely válts.
2023. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Vagy mi lenne ha az önéletrajzodban nem konkrétan az időtávot írnád le, hanem csak megemlítenéd, hogy dolgoztál xy helyen, ha meg behívnak interjúra ott elmondhatod, hogy szeretted volna magad minél több helyen kipróbálni. Vagy ez hülyeség?
2023. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistáknak még elnézik, hogy több gyakorlati helyük volt, de azért ez is elárul valamit a munkavállalóról, hiszen a gyakornokokat sem azért feszik fel, hogy 2-3 hónapot vagy akár félévet legyenek náluk, hiszen akkor nem érné meg őket betanítani 0-ról és fizetni őket.


Normális gyakorlati helyeken pedig tisztánban vannak vele, hogy tanulnod is kell, így sokszor ki tudsz venni 3-4 hónapos szabadságokat is. Így sokan vannak, akik bsc végén elkezdenek egy helyen dolgozni és msc végéig ott maradnak.


Emlékszem, hogy nekem is mondták, hogy ahelyett, hogy felmondanék, inkább menjek egy olyan hosszú szabadságra, amilyenre csak szeretnék.


Szóval szerintem később lehetnek problémáid ebből, ha a HRres látja, hogy az A4-es önéletrajzod tele van munkahelyekkel, de csak összesen van picivel több mint 1 év tapasztalatod.


Meg szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy az ország kicsi. Hiába tűnik úgy, hogy sok a cég és sok a lehetőség. Alapvetően nagyon kevés jó cég van és arra kell számítanod, hogy kb 40 éven át dolgozni fogsz. Tehát a jövőben lehet, majd vissza kell találnod ugyanezekhez a cégekhez munkakereséskor.


Ha pici KKV-kban utazol, akkor az utolsó pontom nem számít, mert abból van rengeteg és folyamatosan frissülnek, de ha normális nagyobb cégekről beszélünk, akkor lehet a szakterületeden belül csak elég kevés van.

2023. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!