Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hálózat számítás Laplace...

Hálózat számítás Laplace transzformációval, mire jó?

Figyelt kérdés

Most tanultuk a Laplace transzformációt. A lényegét értem, hogy ez egy integrál transzformáció, ami az időfüggvényt átkonvertálja s tartományba, azaz komplex frekvenciafüggéssé (x(t) -> X(s))


De azt nem teljesen értem, hogy ennek mi haszna van.

Eddig foglalkoztunk egyenáramú hálózatokkal, rezisztív esetben a csomóponti potenciálok, hurokáramok módszere, feszültségosztás, áramosztás volt a módszer.

Míg egyenáramú dinamikus esetben (olyan hálózat ami tartalmaz tekercset,kondenzátort), ott az állapotváltozós leírás normálalakjával oldottuk meg a feladatot.

Váltakozó áramú esetben (szinuszos állandósult állapot, illetve periodikus állandósult állapot) pedig fazorokkal, fourier sorfejtéssel, és átviteli karakterisztikával oldottuk meg a hálózatot.


A Laplace transzformációt azonban egyáltalán nem értem, hogy mire való, ezzel most milyen új dolgot tudok megoldani? Vagy ugyanazokat tudom megoldani vele, amiket eddig is megtudtam, csak ez most egy más módszer?



2023. aug. 8. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok feladat egyszerűen csak egyszerűbben oldható meg vele, mint más módszerekkel.

Már persze, ha a transzformációt és a visszatranszformációt jól csináljuk.

2023. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!