Miért érzem azt hogy manapság már csak mérnökként vagy "emberszámba véve"?
Nyilván ez egy kis túlzás, de fizetés, elhelyezkedés és megbecsülés mértékében biztosan.
Jövőre fejezem be a gimit. Jó vagyok reál tantárgyakból is, de mégis inkább humánosnak mondanám magam. Jogon, germanisztikán esetleg talán vmilyen gazdasági szakon gondolkodtam. Nem egy reális beállítottságú gimibe járok, tanárok is úgy tanítottak eddig (nem mindenki) h innen matekból, fizikából senki nem fog emeltezni úgysem. Szóval már nem sok esélyem lenne ezekből emelkedni. De úgy érzem bármelyik szakban is kezdenék, egyik se érne semmit mert NEM LESZEK MÉRNÖK. Jogra azt mondják h túlképzés van, bárki megcsinalja, ezért nincs is rá nagy kereslet. Gazdasági szakok meg ugyebár büfészakok....khm.. Germanisztika meg bölcsészet, amivel szintén "csak a mekibe vesznek fel". Nem tudom mit csináljak :( Tudom, h nem szabad ilyenkor másokra hallgatni, mégis rosszul esik, h bármelyik választom ezek szerint nem egy túl jó jövőkép elé nézek... Mit csináljak..?
"Jövőre fejezem be a gimit"
. Ami megerősíti, hogy semmi nem tudsz szinte a képzésekről és a munkaerőpiacról. Nem tudom, hogy a kérdésedet azért írtad ki ilyen provokatív stílusban, hogy minél több választ generáljon, de a valósághoz nem sok köze van a feltételezésednek.
Ha tényleg tanács kell, gondold át, mi érdekel, próbáld meg átgondolni, milyne körülmények között dolgoznál, járj utána, mit érdemes akár egyetem mellett tanulni (informatika, nyelvek, soft skillek stb.), és tudatosan kellene készülni. Azt kell fejben tartani, hogy ha alkalmazottként akarsz elhelyezkedni, akkor mindig a munkaerőpiac, a cégek fognak diktálni, azt meg senki nem látja előre, hogy 5 év múlva pontosan mi lesz a helyzet.
LOL, tudod te hol helyezkedik el a mérnök a modern vállalati ranglétrában? Ők az alulfizetett és lesajnált savmarta köpenyesek akikkel a menedzsment többnyire nem is hajlandó beszélni, csak dobnak néha nekik pár csecsebecsét (valami új mérőműszert vagy technológiai beszerzést) amivel játszhatnak, de ahogy az asszonynak a konyhában, úgy mérnöknek a laborban a helye.
Persze a német vállalati kultúrában benne van, hogy mindenki 'Dr. Ing' - a mérnöki tudományok doktora kell, hogy legyen, de az amerikaiaknál, briteknél vagy franciáknál pusztán mérnöki végzettséggel 50-60 éves kor előtt be sem juthatsz a felsővezetésbe, csomó cégnél még a CTO sem mérnöki végzettségű. A nagy 'mérnökhiány', 'mérnökfizetések az egekben' propaganda is pont azért folyik, hogy a pályára csábítsák a hozzád hasonló naiv fiatalokat, mert mikor erre rájönnek 50%+-ban pályaelhagyó lesz belőlük. Ez persze nem jelenti azt, hogy mérnöki fizetésből ne lehetne megélni, de ha azt hiányolod, hogy vegyenek ember számba akkor ez nem a te szakmád. Mérnöknek kuss a neve.
“Gazdasági szakok meg ugyebár büfészakok”
Ezt a hülyeséget honnan vetted? A GPME és alk. közgáz eleve mérnöki színvonalúak (de a GPME mindenképp). És a gazdasági szakok egyáltalán nem büfészakok. A pénzügy-számvitel semmiképp sem az, a marketing szakot meg lehet büfé módban, de lehet hardcore módban is végezni (például az elte survey statisztika az egyik mesterszakja).
Rengeteg szak van még, ami nem mérnöki és mégsem büfé, például a matematika, fizika, biológia, orvosi, gyógyszerész, jog, pszichológia stb.
"mert büfé szak"
. Ok, mi az, hogy büfészak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!