Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt Mérnök informatikus?

Van itt Mérnök informatikus?

Figyelt kérdés
Én jövőre akarom elkezdeni a Mérnök Informatikát a BMF-en, estin. Idén munka mellett próbálom átismételni a középsulis anyagokat, ugyanis az már 10 éve volt... Van itt valaki, aki épp most végzi ezt a szakot, és tudnék vele pár emailt váltani, avagy itt dumálni egy kicsit. Nagyon érdekelne, hogy egész pontosan milyen matek, programozás és fizika témakörök kellenek erre a szakra, mert akkor csak azokat nézem át. Egy év alatt ugyanis képtelenség mindent átnézni.
2010. okt. 13. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Habár én nem ezen a szakon voltam gondoltam a nagy érdeklődésre való tekintettel írok neked.Ha mindenképp ebbe akarsz belekezdeni akkor javaslom keress valakit aki oda jár és ülj le vele egy délután esetleg kérd el a jegyzeteit stb és csak azokat a feladatokat témaköröket nézd át amik kellenek.Szerezz be könyveket ha tudsz vagy kérd el és fénymásold le ha tudsz ingyen fénymásoltatni úgyis kellesz.Ezekből tanulhatsz és vannak jó példatárak is.Az a lényeg hogy tényleg csak azokból a témakörökből csinálj feladatokat amiket a tanár is leadott vagy lead majd előadáson, gyakorlaton...Egyébként az ottani tanároknak szinte fizikai fájdalommal jár jó jegyet adni és nem ritka az sem hogy az emberek 20% tudja csak megcsinálni a tárgyat esetleg ennél kevesebb.Lehet több értelme lenne egy vidéki egyetemen levelezőn megcsinálni (na nem tudás szempontjából hanem diploma szempontjából és nem ennél meg vele annyi ideget).Pl van olyan hely ahol csak 3 hetente 2 napot kell ott lenni.Ha az ÓE-NIK-et elkezded ott meg nem tudom az esti milyen gyakran van (tehát hetente hány nap) de otthon is baromi sokat kelessz tanulni mert azt mondják olvassátok el ettől eddig meg a példatárban oldjátok meg ezeket és ezeket a feladatokat.A vizsgaidőszak meg egy rémálom...


Egyébként itt biztosan találsz oylat aki oda jár és tud neked segíteni:

[link]

2010. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az elgondolkodtató választ. De ha nem erre a szakra jársz, akkor honnan tudsz róla ilyeneket?
2010. okt. 17. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Kandós voltam de nagyon nehezen haladtam úgyhogy most vidéken folytatom.Óriási különbség van a Bp-i és a vidéki oktatás között (legalábbis ahol most tanulok).Az ÓE-n szinte minden tárgyat komolyan vettek még a közgázból is sokan megbuktak (50%) de a bukási arány tanárfüggő vidéken csak azokat a tárgyakat veszik komolyan ami tényleg kell (szakirányos tárgyak)és nem képeznek belőled félig matematikust meg fizikust.Hogyha úgy gondolod, hogy belefogsz és nem fog menni akkor válts iskolát mert kár szenvedni (magamról tudom). Valószínűleg estin elnézőbbek de nem sokkal.
2010. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!