Mesterképzésre így tudok jelentkezni? (Vezetés és szervezés, többi lent)
Ugyanerre a problémára tavaly azt a választ kaptam, hogy csak elvégzett képzés kreditjeit lehet beszámítani.
Nagyon messze van az alapod a vezszervtől? Biztosan nem fogadják be úgy se, hogy utána mesteren csinálsz meg plusz tárgyakat? (Nálam végül ez lett)
Elvileg van olyan, aki bejutott ezzel a szakkal (legalább is itt gyk-n írta valaki, nem is értettem én sem, így ráírtam, és viszonylag komoly válasznak tűnt). Viszont azt írta, hogy volt olyan ismerőse, aki szintén ezzel a végzettséggel ment erre a szakra, és neki meg még több plusz tárgyat kellett tenni. Egy corvinusos youtube bemutatóvideóban meg azt mondta az előadó tanár, hogy nem ajánlják ezt a szakot, ha nincs a szükséges 60 kreditből legalább 50, hiába vesznek fel már 30tól is.
Szóval igazából nem tudom mi az igazság, szerintem ahány egyetem, annyiféle módszer.
A vezszerv eleve bölcsészmérnök büfészak, egy röhejnek tartjuk mi közgazdászok. Ha valaki ilyet beír, hogy vezszerv, az még egy rendes gazdasági szak után is negatívum.
Nem gazdasági alapszakkal messziről kerüld el. Iratkozz be egy rendes gazdasági alapszakra, végezd el, problem solved.
#3-mal egyetértek semmi értelme egy semmit nem érő MSc-t elvégezni csak azért hogy mesterdiplomásként legyél munkanélküli és azzal panaszkodj hogy "ezért tanultam 5 évet".
Inkább végezz el egy piacképes BSc-t.
Akkor többet érne egy sima gazdmen alapszak, mint egy mester közgáz szak?
Mitől büfészak egyébként? Akkor is, ha pl. érdekel a vezetés pszichológiája, meg csomó olyan soft skill meg pszichológiai vonatkozás, amit vezetéssel kapcsolatban tanítanak ezen a szakon? Tudom, ez egy közgazdáaz szakmabelinek olyan, hogy ők mindent büfészaknak neveznek, ahol nem matek1 meg matek 2 van meg kemény számvitel. Ettől még nem lehet hogy olyan hasznos skilleket szerezni itt, amit más közgáz szakokon nem adnak meg?
A büfészak jelzőt arra szokás használni amivel nem tudsz elhelyezkedni, nem piacképes tudást ad, nincs munkaerőpiaci értéke a diplomának. Jellemzően a bölcsész szakokra szokták használni mert elvégezve egy ógörög kultúra szakot kb mehetsz a mekibe hamburgert sütni.
A mateknak nincs köze ehhez, talán annyi hogy amelyik szak matekosabb annak a végzettségnek nagyobb a munkaerőpiaci potenciálja (informatika, mérnöki területek, gazdaság stb...).
Az teljesen jó hogy fejleszti a soft skilleket és érdekes témákat is hallhatsz a képzésen, de ha munkaerőpiaci szempontból vizsgálod akkor bizony magának a diplomának szinte semmi értéke nincs. Semmit nem tesz hozzá a jelenlegi végzettségedhez amivel a munkáltatók / cégek / fejvadászok számára vonzóbb lennél, ezért ilyen megfontolásból teljesen felesleges elvégezni.
“Akkor többet érne egy sima gazdmen alapszak, mint egy mester közgáz szak?”
Annyit tudsz csalni később, hogy teljesen letagadod az alapszakodat, és csak a mesterszakot írod be a CV-be, és így hagyod a feledés homályába merülni a közigazgatási alapszakodat.
Mi tényleg csak jót akarunk neked, nem fikázunk szakokat. A vezszerv szaktól nem leszel közgazdász. Csekély plusz erőfeszítéssel lehetsz rendes közgazdász is, BSc diplomával, ami igen, többet ér, mint egy vezszerv mesterszak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!