Egy pszichológiai képzés mellett mennyi szabadideje lehet az embernek?
7. “nem a klasszikus bölcsészképzés szintje”
Valóban nem, mivel a klasszikus bölcsészképzés atom nehéz elitképzés (assziriológia, egyiptológia, indológia stb. de még a filozófia sem kispályás), a pszichológia meg egy bárki által könnyedén elvégezhető tömegképzés, kb. egy magyar szakkal egy szinten.
9. Most tényleg őszintén. Csak egy teljesen random módon másolok ki egy filozófiai összefoglaló jegyzetből (29. oldal):
“Az arisztotelizmus szerint a konkrét partikuláris egyszerűen a rá jellemző fajta, azaz létezésforma instanciációja. A létezés e formája nem redukálható semmi másra, ezért maguk a konkrét partikulárisok is irreducibilisek: nem konstruálhatóak meg alapvetőbb létjellemzőkből. A konkrét partikuláris létezése persze abból származik, arra redukálható, hogy ő maga fajtája instanciációja, azonban ez a fajta nem része vagy konstituense az objektumnak, valami, ami mintegy belép az objektum kompozíciójába. A fajta az, ami a dolog. A konkrét partikuláris egy másra visszavezethetetlen egységes létezést mutat: ez a létezésforma partikuláris-individuális. Nincs szükség semmi továbbira a konkrét objektumok partikularitásának magyarázatához: az egy partikuláris kutya instanciál egy fajtát, és így létezik az adott kutya. Nem probléma az adott faj alatt egyedek numerikus differenciája sem: a fajta sokszoros instanciációja elegendő a partikulárisok numerikus különbségének magyarázatához.“
Forrás: [link]
… és ez még csak egy bevezető jegyzet egy könnyebb anyagrészből! A filozófia anyaga valami elképesztően SOK mindenféle értelemben. Terjedelemre is végeláthatatlan; logikailag is elképesztően bonyolult tud lenni, és lexikálisan is rengeteg
A pszichológia lexikálisan szintén nagy anyagrész, de komplexitásban messze elmarad a filozófiától, és egy harmincadannyit sem kell olvasni, mint a filozófián, ahol ráadásul az olvasandó szöveg nagy része monoton és nagyon bonyolult.
“mint a BTK-szakok zöme”
Kíváncsivá tettél, számszerűleg mit nevezel a BTK-szakok ZÖMÉNEK (azaz magyarul többségének)? Ezekbe beleszámoltad az összes ókori és modern, de közel- vagy távolkeleti nyelvet? Biztos vagy te abban, hogy például egy arab szak, amelyen “nem mellesleg” kell tanulni latint és ógörögöt is, és általában tudnak az arabosok még héberül, némelyek szírül, etiópul stb. és tanulnak történelmet, régészetet, művészettörténetet, irodalomtörténetet hihetetlen nagy mélységben – ez egyáltalán mérhető a pszichológus tömegképzéshez?
Vagy melyik bölcsész szakok “zömére” gondoltál? A szabad bölcsészetből a filozófiát már kitárgyaltuk, netalán az alkalmazott nyelvészetre?
Kicsit segítek: teljesen értelmetlen ez az összehasonlítgatás, de ha már tanultál kognitív pszichológiát és mégis szeretnéd összemérni, akkor a pszichológia kifejezetten a könnyebb bölcsész szakok súlycsoportja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!