Mit jelent az, hogy levelező képzés?
Nappali: minden héten vannak órák, több napra elosztva, naponta néhány óra (általában hétfőtől csütörtökig) > munka mellett ezt nagyon nehéz
Levelező: havonta vagy kéthetente vannak az órák, tömbösített formában, maximum 2 teljes nap (péntek és szombat általában), de van, hogy csak egy nap > munka mellett ez egy jó választás
Köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor miért az a neve ennek a képzésnek?
Nem kapcsolódik hozzá semmilyen "levelezés"?
Max olyan "levelezés" tartozik hozzá, hogy az oktatóval max mailen tudsz kommunikálni, mivel nem vagy bent mindennap és nem tudod napközben elkapni valahol.
Vannak helyek a levelezőt részidős képzésnek is nevezik, lehet az egy fokkal másabb hanzású, de lényege, hogy nem nappali-esti képzés van.
Ez egy régi elnevezés. Így maradt, ahogy az érettségi sem szól egyáltalán az érettségről manapság. 100 éve még sokkal nagyobb súlya volt ezeknek a kifejezéseknek.
Ami régen jelentette a levelező képzést, az a távoktatás manapság. Itt-ott vannak ilyen szakok. Az tényleg az online kapcsolattartásról szól.
A levelező képzést sokkal jobb lenne átnevezni esti képzésre. Úgy közelebb lenne a valósághoz, mert a szakképzésben is estinek nevezik azt, ami kifejezetten a dolgozó embereknek szól és a nappali fogalmával ellentétbe helyezhető lenne.
Amikor én jártam, akkor félévente 3 alkalom volt, 3 naposak, amin kötelező volt részt venni. Levélben általában csak a félévkezdéskor kapta az ember a kijelölt anyag leírását, meg a feladatokat, aztán az első konferencián kézbe kapta a másodikig érvényes tananyagot és feladatokat. A megoldott feladatokat viszont a vidékiek (mármint az intézmény székhelyéhez képest postán küldték be, hát ez maradt "levelező".
Nekem az egyetem alatt egy tanárom volt, aki vette a fáradságot, és 20 oldalas tájékoztatót írt, kiemelve a súlypontokat, satöbbi. A legtöbb tárgyból ennyi volt az információ: XYZ író és jegyzetcím első konferenciára megtanulandó 12-171 oldalig, a 34-45 oldalig terjedő nem kell.
Aztán az ember megjelent, írt egy zárthelyit, majd utána elmagyarázták, mit hogyan kellett volna érteni.
Én azt utáltam, ha nem volt tisztességes példatár, mert akkor az ember nem tudta lemérni, mit hogyan (nem) tud.
A helybélieknek valóban volt konzultáció, aki 240 km-re lakott, az persze kefélhette ezt a lehetőséget.
Estire nem jártam semmiről, de szerintem azért ott is nagy szüksége van az önálló tanulásra, legfeljebb az akadályokon könnyebben lökik át az embert.
Egyébként mindkettő gyilkos dolog, bár állítólag már többen átvészelték. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!