Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen sorrendben jelölnétek...

Milyen sorrendben jelölnétek meg a következő szakokat?

Figyelt kérdés

Magyar

Gyógypedagógia

Turizmus-Vendéglátás


2010. okt. 7. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
ABC sorrendben.
2010. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. turizmus-vendéglátás

2. gyógypedagógia

3. magyar


A turizmus most nagyon fejlődik Mo-én, és sok szakemberre van szükség, ám azt is látni kell, hogy sajnos telített a szakma. Ha sikerül vele elhelyezkedned, sok pénzt kereshetsz.

A gyógypedagógus nincs annyira telítve, viszont általában elvárják, hogy mellette legyen egy másik szakmád is pl.: logopédus stb. De aránylag könnyű vele elhelyezkedni.

A magyar sajnos önmagában alapképzésként nem ér semmit, mindenképp kell hozzá egy mester. Mesteren elvégezheted a tanárit, vagy egy spec. irodalmat, vagy nyelvészetet, viszont az meg doktori nélkül nem ér majd sokat. Sima magyar alapképzéssel elmehetsz korrektornak szerkesztőségekbe, de arra nincs nagy kereslet kis hazánkban.


Barátnőm gyógypedagógust végzett és kapott vele munkát.

Én magyar alapképzést csináltam, és nem volt nagy sikerem. Az volt a szerencsém, hogy egyetem mellett csináltam idegenforgalmi okj-t és azzal kaptam munkát. A turizmust ezért tudom neked ajánlani.


Sok sikert a választáshoz!

2010. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én mondjuk teljesen reál beállítottságú vagyok, így ilyeneket véletlenül se jelölnék, de ha mégis, akkor ebben a sorrendben, ahogy te is írtad. turizmus a legnagyobb büfészak, ráadásul évente kb 80millióan végeznek olyan diplomával. szóval kutyakakit se érsz vele...
2010. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!