Mit tegyek a következő helyzetben? 30 éve érettségiztem, azóta nem ültem iskolapadban. Most fejembe vettem hogy nem hagyom elveszni azt hogy x felsőoktatási félév ingyenes.
Szerintem nagyon függ a tantárgytól. Mert míg egy törinél letöltöd a követelményrendszert, előveszel egy tankönyvet és bemagolod az anyagot, addig a reál tárgyakkal ezt nem tudod megtenni, mert nem elég tudni a definíciókat, érteni is kell az anyagot és az teljesen nulláról, tanár nélkül nem biztos, hogy menni fog.
Amúgy vannak jó facebookos tanulócsoportok, ott találsz ingyen letölthető anyagokat, esetleg tanulótársat is, de jó lenne tudni, hogy miből akarsz emeltezni, mert (én legalábbis) minden tantárgyat más módszerrel tanultam és általánosságban csak annyit tudok mondani, hogy oldj meg minél több, korábbi érettségit.
30 éve matematikai és számítástechnikai zseni voltam. Ma persze már egyik se, de talán jobbak az esélyeim reálban mint pl. ha költő lettem volna.
A számítástechnika persze nagyon sokat változott, infó emelt szintűt lehet nem kellene erőltetni, de a matematika talán a legjobb ötlet.
Persze annyira rég volt ez hogy majdnem hogy bármit választhatnék. De valószínű jobb ötlet a reál mint a humán.
Ha ennyire semmi ötleted sincs, csak azért akarsz egyetemre menni 50 évesen, mert "csak", akkor nagyon nem ajánlom, felnőtt élet mellett iszonyú sz*vás, meg értelmetlen is, ha nem tudod, mihez is akarsz kezdeni vele. És akkor most felhasználnál 12 félévet? Nappali mellett nem tudsz dolgozni, levelező mellett iszonyú teher a kettőt egyszerre vinni, az egyetemi élet számos oldala (pl. szociális téren) mégiscsak kiesik így 50 évesen, és 55 évesen kezdenél "új életet"???
Mert ha valami konkrét célod lenne, bátorítanálak és azt mondanám, soha sem késő, de így, hogy "bármit, csak legyen", így ostobaságnak tartom.
Először válaszd ki, hogy melyik egyetemen, milyen szakra szeretnél felvételizni. Nézd meg, hogy oda milyen emelteket fogadnak el és ha eldöntötted, hogy miből szeretnél emeltezni, akkor írd ki specifikusan a kérdést, mert ennek így semmi értelme. Nen fordítva szokták ezt csinálni, hogy az érettségihez igazítják a szakot. Hiába teszel le egy emelt matekot, ha olyan szakra akarsz menni, ahova nem követelmény, akkor nem kapod meg érte a pontokat.
Amúgy azt ugye tudod, hogy az emelt érettségiért fizetni kell, ráadásul nem is keveset (jelenleg 58 ezer, de jövőre valószínűleg ez még több is lesz) és nincs olyan, hogy ingyenes félév, államilag támogatott félévek vannak, de ha sikerül államira bekerülnöd, akkor is bármikor átsorolhatnak önköltségesre, ha pedig nem fejezed be az egyetemet, akkor vissza kell fizetned az elhasznált félévek költségét.
Szóval csak úgy, szórakozásból nagyon nem éri meg egyetemre járni.
"Először válaszd ki, hogy melyik egyetemen, milyen szakra szeretnél felvételizni. Nézd meg, hogy oda milyen emelteket fogadnak el és ha eldöntötted, hogy miből szeretnél emeltezni, akkor írd ki specifikusan a kérdést, mert ennek így semmi értelme. "
És egyetemen tanítják hogy akkor kell kérdezni mikor már nincs kérdés?
"Nen fordítva szokták ezt csinálni, hogy az érettségihez igazítják a szakot. "
Remélem ezt viszont nem ott tanultad hanem saját agyremed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!