Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg szokták nézni bárhol is a...

Meg szokták nézni bárhol is a diploma osztályzatát?

Figyelt kérdés

Csak szimplán érdekel.

Gondolom pl. olyan ember nem lesz főorvos, aki kettessel, vagy hármassal végezte el az egyetemet. Vagy igen?



2022. dec. 9. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem orvos vagyok, hanem (alapvégzettségemre nézve) tanár, (másoddiplomámra nézve) szakfordító, de egyik helyen sem tettek említést arról, hogy ez bárkit is érdekelt volna az elmúlt lassan 1,5 évtized alatt.
2022. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 98%-ában senkit sem érdekel. Az a maradék 2% az, hogyha orvosként végzel, és egy olyan klinikára jelentkezel rezidensképzésre ahol túljelentkezés van, akkor igenis megnézik az adott szakirányhoz kapcsolódó jegyeket, és az alapján szelektálnak. Viszont annak semmi köze sincs a diplomajegyhez, hogy kiből lesz főorvos, ott egészen más tényezők játszanak szerepet.
2022. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutatni mész és/vagy továbbtanulsz, nézik. Egyébként nem jellemző. Nekem pl belekötöttek a 4.5 diplomaátlagomba (ami ötös egyébként hivatalosan), mikor kutatóasszisztensnek jelentkeztem.
2022. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én bizonyos frissdiplomás/gyakornoki pozik esetében láttam menőbb cégeknél. Pl a bank, ahova jelentkeztem, igenis bekérte az átlagomat. Az már más kérdés, hogy mennyire számít, mert 4-es alatti voltam bőven, és így is felvettek. Igazából fura is lett volna, ha azzal utasítanak el, hogy "bocsi, komplex függvénytanból kettes voltál, az hozzánk kevés" :D
2022. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatókat nem igazán érdekli. Főleg akkor számít ha Msc-re,Phd-re akarsz továbbmenni.
2022. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kémiás álláshirdetést néztem, ott legalább 4es diplomát kértek.
2022. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!