Lehet passzíváltatni az első félévben,esetleg max az első két félévet az ELTE-n?
Figyelt kérdés
Sziasztok.
Szeretnék jövőre az ELTE-re jelentkezni TKK-ra de nyomós okból szeretném passzíváltatni az első két félévet. Ezt meg lehet tenni? Vagy kell kérelmet írni a Dékánnak? Azt olvastam ha a neptunban nem aktiválom a félévem,az elég.
Köszönöm a válaszokat.
22L
2022. nov. 13. 05:55
1/8 anonim válasza:
Pár éve még lehetett, volt csoporttársam, akinek ki kellett mennie dolgozni külföldre, hogy megkeresse a pénzt.
2/8 anonim válasza:
Az első félév passziválásához nyomós indok kell. Ahogy ahhoz is, hogy két félévet egymás után passziváltass. Jobb lenne ha egy évvel később jelentkeznél egyetemre, mert néha ezek az éves passziváltatások tantervi elcsúszással is járnak, mert az is évente változhat.
"Azt olvastam ha a neptunban nem aktiválom a félévem,az elég."
Ez második félévtől van így, de mint mondtam: az első féléved egyből aktív lesz beiratkozás után, vagy ha nem is aktív, át fogják állítani idővel.
3/8 anonim válasza:
Rögtön passzív félévvel kezdeni az egyetemet csak olyan indokkal lehet, mint a súlyos betegség, terhesség, vagy bármi olyan súlyos válsághelyzet, amelyet hivatalos iratokkal igazolni tudsz. De őszintén szólva nem értem, miért nem csak egy évvel később adod be a jelentkezésed, ha egyébként is akkor kezdenél. Mire kell neked a passzív hallgatói jogviszony? Passzív félévre érvényesített diákigazolványt nem kapsz.
4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Így már tisztább a helyzet. A harmadik kérdésre a válasz,a 2024-es felvételi eljárás miatt. Nincs több száz ezer forintom újra érettségizni,hogy bekerüljek,mert nost elfogadnák a tárgyaimat. Azért kellene passzíváltatnom mert most technikumon vagyok,2 évesen hogy tudjak dolgozni egyetem alatt hogy legyen penzem, és eleve a felköltözéshez is mert eléggé hátrányban vagyok szociálisan:) vagyis nem jó az anyagi helyzet.
2022. nov. 13. 09:22
5/8 anonim válasza:
#4: Nem akarlak elkeseríteni, de nappalis tanár szakos hallgatóként az ELTE-n ne számíts arra, hogy jelentős jövedelmet hozó munkát tudsz végezni. Az órarended minden félévben változik, s nincs az a fix munkaidős állás, amivel ezt össze tudod majd egyeztetni. Ami megoldható, az a hétvégi diákmunka, vagy az esti pár órás alkalmi munka, vagy kötetlen munkaidős (pl. ügynöki) munka. Mikor én jártam az ELTE-re, a csoporttársaim közül az anyagilag rászorultak legfeljebb annyit tudtak megoldani, hogy volt 2-3 magántanítványuk. Arról ne is álmodozz, hogy el tudod majd magadat tartani. Nem fog menni.
6/8 anonim válasza:
A TTKs szakokra már idén változik a követelmény és alig van olyan tanár szak ahol kell emelt. 2 év múlva se lesz jobb a helyzet szóval emiatt ne parázz
7/8 anonim válasza:
Az ELTE-n meg mehet pályázni szociális támogatást is, illetve rendkívüli szociális támogatást, valamint az első félévben alaptámogatást. Nyilván ez arra nem elég, hogy ne kelljen mellette dolgozni, de valamelyest segítség lehet.
8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Így sokkal átláthatóbb a helyzet. #5: Igen egyetértek. Még átgondolom mi legyen de nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek!
2022. dec. 8. 06:15
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!