Mit gondoltok erről? nyelvtan, tömegkommunikáció tétel
A rádióhallgatók, tévénézők ,,tájékozódási" rétegződése:
1. Saját személyiségük által orientált egyének, akiket az aktív szellemi élet, a művészet, az irodalom ismerete és szeretete, élénk politikai érdeklődés jellemez. Ők a különböző műsorok közt erőteljesen válogatnak, igényesek a műsorok formáját és minőségét illetően.
2. Szakmai-funkcionális orientációjú egyének, akiket elsősorban a közéleti, politikai információk, hírek érdekelnek. Jellemzőjük, hogy a kommunikációs közleményekben elsősorban a racionális elemeket, és a gyakorlati tevékenységük szempontjából hasznos információkat keresik.
3. Fogyasztói orientációjú személyek, akik számára a tömegkommunikáció elsősorban pillanatnyi információforrás, a pihenés, a szórakozás eszköze. (Ebből a típusból van a legtöbb a mai világban.)
Ez a bekezdés szerepel a tömegkommunikáció érettségi tételemben, magyar nyelvtanból. Valahogy ez a lenéző hangsúly és az, hogy az ,,1. kategória, a cél" a tanáromról ad jellemzést, illetve az egész tétel stílusa, arra enged következtetni, hogy a tanárom írta. Viszont forrást nem adott meg, hogy honnan tájékozódott minderről.
Mennyire állja meg a helyét a fenti bekezdés? Vannak valamilyen kutatások, szakirodalmi munkák, amelyek alátámasztják, hogy erre a három csoportra lehet osztani az embereket, ebből a szempontból? Ti mit gondoltok, mennyire értetek egyet az ilyesfajta bekategorizálásokkal?
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!