Erre hogyan reagálnátok kedves szülők?
A férjemmel nem tudunk dűlőre jutni, még abban sem, hogy holnap mit mondjunk a szülői értekezleten. Az ikreink ugyanabban az osztályban tanulnak, nagyon jó a közösség, konkrétan ezek a gyerekek már 12, vagy akár 15 éve is együtt tanulnak, ki mikor csatlakozott. 28 gyerekből néhány felpaprikázta a többieket, hogy érettségi szünetben, menjenek el 7 napra osztálykirándulás égisze alatt Horvátországba, mivel ők 5 osztályosba járnak.
Ez az év elején lévő szülőin vetődött fel. Na most az a probléma, hogy erre anyagi lehetőségek miatt csak 20 gyerek tudna menni, viszont a szülőket és a gyerekeket hidegen hagyja, mi lesz a többivel. Mi kifizetjük, ha menni akarnak a mieink, de nekem ezzel vannak aggályaim. Az osztálynak anyagilag nincs középrétege, vannak alsó középosztály, és egyértelműen felsőosztály beliek. Az jelenleg nem járható, hogy összedobjuk nekik is, mert ezt senki sem szeretné, őszintén, én sem szívesen támogatom más gyerekét, viszont most úgy van, hogy a tanárok is egyre inkább hajlanak a kirándulás megvalósítása felé még ezen feltételekkel is. Mit kéne mondanunk a szülőin?
A férjem azt mondta, hogy felesleges a többivel foglalkozni, nekem valahogy ez nem tetszik.
Az osztály kirándulás nem kötelező. Aki megy, az megy, aki meg nem tudja kifizetni, az nem megy.
Egy másik aspektusból nézve, ha ennek a kirándulásnak a célja, hogy egymástól elköszönjenek, akkor inkább egy rövidebb kirándulást kellene választani, ami megfizethető.
Kellene tudni, hogy kb. milyen költségek merülhetnek fel, és mennyi pénzre kell számolni. Ha egy hétre mennek, akkor olyan 200.000 forintra szükség lehet.
Még addig van 8 hónap, ha annyira fontos a többi gyereknek, tegyen érte; spóroljon, menjen el diákmunkára. Sajnos ilyen a világ; hogy ha nincs pénz valamire, akkor pénzt kell szerezni, és ha ti, jó módúak, nem tudtok/akartok ebben a kevésbé szerencséseknek segíteni, akkor ez a lehetőség marad nekik.
De ezt a többi szülőnek kell eldöntenie, hogy ki tudják-e gazdálkodni, vagy a gyerekek hajlandóak-e tenni azért, hogy meglegyen a pénz az utazásra.
Ugye ez nem utolsó évük, és nem is utolsó osztálykirándulás. Az iskola minden osztályban ttámogat, néhány tanulmányilag nagyon erős, de anyagilag hátrányos helyzetű diákot, nálunk ők az a 8.
Egyébként ők diákmunkáznak, csak az volt az érv, hogy a tanulmányi átlag fenntartása miatt keveset tudnak, és abból sok elmegy a kötelező költségekre (ruha, szendvics, tanszer) mert sokszor a szülők, vagy van ahol nagyszülők/dédszülők nem tudják fizetni.
Egyébként a szállás költsége 160.000 forint lenne fejenként, emellett lenne még 45.000 forintnyi múzeumbérlet és belépő, azon kívül pedig költőpénz.
Szerintem nem fair olyan osztálykirándulást szervezni, amit ennyien nem tudnak kifizetni. Főleg jelenleg, ki tudja, mi lesz holnap, megértem, ha a kevesebbet keresők nem tudják ezt megengedni maguknak.
Ha egy ilyen gyerek lenne, azt mondanám, tényleg össze dobhatná az osztály neki. De nyolc fő nagyon sok ehhez. És igen, 160 000 forint sokaknak egy teljes havi fizetés. Ez irreálisan sok.
Keresni kell olcsóbb megoldást, aki pedig könnyedén ki tud fizetni ennyit, az mehet a családjával ennyiért. Az osztálykirándulás az osztályról szól és az a nyolc gyerek is az osztály tagja.
Ez magániskola.
Minden évben néhány tanulmányilag nagyon erős diákot felvesznek, és ők az átlaguk tartásáért cserében járhatnak oda.
Fú, ez nagyon ambivalens nekem. Az osztálykirándulás nem turisztikai műfaj szerintem, hanem arról szól, hogy az osztályközösség úgy van együtt, hogy közben kiszakítjuk őket az iskolai közegből, mókuskerékből. Jól írják, ez általában 2-3 napos mutatvány. A helyszín abszolút másodlagos, itt inkább az a fontos, hogy együtt legyen egy közösség.
Viszont tény és való, hogy egy 7 napos kirándulás a barátokkal a Makarska-riviérán életreszóló élmény lehet, májusban azért már nagyon nyárias idő tud lenni arrafelé (a tenger 19-20 foknál nem lesz több). A magániskola a tehetősek műfaja, aki a tanulmányi eredménye miatt jár oda, az nyilván tisztában van vele, hogy az osztálytársai többsége tehetős. Szerintem ezzel együtt fognak tudni élni, ahogyan azzal is, ha a padtársa mondjuk drágább cucokkal jön be a suliba, vagy drágább kocsival jönnek a szülei érte tanítás után.
Én ezt a 7 napost inkább betenném júniusra, amikor véget ér a nyári szünet, így meglenne a fakultatív tábor jellege és májusban pedig elmennék valami 1 éjszakás szerényebb programra, ami egy húszasból megvan fejenként és mindenki ott tud lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!